Najnowsze artykuły

Zęby mądrości: czy należy je usuwać?

Zęby mądrości: czy należy je usuwać? Pomysły na piękno / Opieka Zęby mądrości to trzecie i ostatnie zęby trzonowe znajdujące...

Czytaj Więcej

10 pokarmów, których dietetycy nie zalecają jeść na pusty żołądek

10 pokarmów, których dietetycy nie zalecają jeść na pusty żołądek

Pomysły na urodę Diety i odżywianie Ważne jest, aby rozpocząć poranek w doskonałym nastroju i z pysznym posiłkiem. Pamiętaj jednak, że niektórych pokarmów nie należy spożywać na pusty żołądek. Sporządziliśmy krótką listę tego, czego nie należy jeść na śniadanie, według dietetyków.

Słodycze

Cukierki, cukier i ciastka jedzone na pusty żołądek stymulują uwalnianie insuliny do krwiobiegu, co przyczynia się do rozwoju cukrzycy.


Jeśli lubisz zjeść na śniadanie kanapkę

z

wędzoną kiełbasą, pozbądź się jej

.

Duża zawartość soli i konserwantów w takiej przekąsce podrażnia ściany jelit.

BananyTen owoc jest z pewnością zdrowy, ale nie na pusty żołądek

.

Lekarze nie zalecają jedzenia bananów na śniadanie, ponieważ dawka magnezu zawarta w jednym bananie zwiększa obciążenie serca.

PieczenieChleby, bułki i muffiny, szczególnie te z ciasta drożdżowego, są niezwykle smaczne

...

i tak samo niezdrowe. Drożdże podrażniają ściany żołądka i powodują zwiększone tworzenie się gazów, co prowadzi do wzdęć.

WarzywaUżywane do sałatki rano? Zapomnij o tym. Świeże warzywa działają agresywnie na żołądek, zagrażając wrzodom i zapaleniu żołądka.


Dietetycy obalają najpopularniejszy mit na temat korzyści płynących z picia soku pomarańczowego

na

śniadanie: nie należy zaczynać śniadania od tego napoju! Kwasy owocowe zawarte w soku pomarańczowym mogą z czasem wywołać u Ciebie chorobę wrzodową.

KawaKawa przyspiesza wydzielanie soku żołądkowego

.

Jeśli nie jadłeś wcześniej, będziesz miał zgagę, niestrawność lub zespół jelita drażliwego. Lepiej zastąpić kawę jednym z tych orzeźwiających śniadań. Pyszne i zdrowe.

GruszkiGruszki są bogate w błonnik, który może negatywnie wpływać na delikatne ścianki jelit, jeśli będziesz się nimi zajadać rano

.


AlkoholAlkohol na pusty żołądek natychmiast przedostaje się do krwiobiegu, powodując gwałtowny spadek poziomu glukozy

.

To naraża organizm na znaczny stres, więc nie przeginaj.
Zimna

woda

Zimna

woda spowalnia proces trawienia, a nawet może wywołać skurcze pęcherzyka żółciowego lub jelit

.

Rano zaleca się stosowanie wody o temperaturze pokojowej.

JogurtKorzyści

płynącez fermentowanych produktów mlecznych są znane każdemu, ale nie wtedy, gdy bakterie kwasu mlekowego działają w pustym żołądku.W takim przypadku są one najczęściej po prostu zabijane przez kwas solny.


Co jeść na śniadanie?

Dietetycy zalecają spożywanie na śniadanie posiłku białkowego z węglowodanami złożonymi, o niskiej zawartości tłuszczu i witamin. Na przykład gotowane jajka, ser, owsianka oraz orzechy i jagody. Proste i pyszne przepisy na płatki owsiane można znaleźć w tym artykule, a jak wybrać odpowiednie jagody czytaj tutaj. Herbatę i kawę zaleca się podawać 30 minut po śniadaniu. Ważne jest również, aby nie najadać się zbytnio przy pierwszym posiłku, ponieważ żołądek ma trudności z radzeniem sobie z dużą ilością jedzenia.

Koniecznie przejrzyj swoją poranną dietę, aby wyeliminować pokarmy, które przeciążają żołądek. Zastosuj się do tych wskazówek i pozostań zdrowy!
Omów ten artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze