Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

5 naturalnych środków na egzemę, które są poparte badaniami naukowymi

Osoby cierpiące na egzemę wiedzą, że może ona być zarówno sporadyczną niedogodnością, jak i stałym utrapieniem. Chociaż istnieje kilka sposobów na utrzymanie tego stanu na wodzy, zwróciliśmy się do dermatologa Dana Siegela, aby przedstawił naturalne środki na egzemę, które są poparte naukowo. Po pierwsze, wyjaśnił on dokładnie, czym jest egzema i jak ją rozpoznać, a następnie przedstawił różne sposoby, dzięki którym możesz zastosować naturalne podejście do jej leczenia.

"Egzema, znana również jako atopowe zapalenie skóry, jest zaburzeniem alergicznym, które ma zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe, które mogą ją zaostrzyć lub pogorszyć" - wyjaśnia Siegel. "To często działa w rodzinach, gdzie jest to historia 'atopowych' chorób, takich jak astma i katar sienny wraz z wysypką".

On opisuje, że osoby z egzemą będzie prawdopodobnie reagować bardziej energicznie niż przeciętny człowiek byłoby na alergeny w środowisku. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć egzemę, jednym ze sposobów, aby to stwierdzić jest to, czy masz swędzenie, które zamienia się w wysypkę. Jak wyjaśnia Siegel, "Zamiast zwykłego zadrapania eliminującego swędzenie, zadrapanie uruchamia cykl, który skutkuje pętlą sprzężenia zwrotnego, która pogarsza się z czasem." Ostrzega on, że jeśli masz w rodzinie historię egzemy, kataru siennego lub astmy i wykazujesz wysypki, prawdopodobnie masz egzemę.

Oto naturalne środki zaradcze Siegela na egzemę.

Znajdź ulgę opartą na roślinach. "Wiele roślin było używanych na egzemę przez lata", mówi Siegel, jak "nagietek, oczar wirginijski, rumianek, aloes, prawoślaz, komfret, krwawnik i wiele innych." Jednakże, ponieważ ich metoda stosowania (miejscowo vs. połykane) może być bardzo, "samodzielne leczenie, niestety, ma swoje własne ryzyko," mówi. Na przykład, Siegel zauważa, że comfrey może być bardzo toksyczne, jeśli spożywane, podczas gdy niektóre osoby są uczulone na rumianek i krwawnik.

Krótko mówiąc, jest to skomplikowane, a konsultacja z dermatologiem jest wysoce zalecana. "To nie jest po prostu biorąc roślinę i połykając go lub pocierając go na", mówi Siegel. "Różne części roślin mogą mieć różne zastosowania". Co możesz zrobić, aby uzyskać bezpieczne, roślinne podejście, to szukać produktu wykonanego z naturalnych składników, takich jak Kamedis' Eczema Therapy Cream, który zawiera ekstrakty roślinne pozyskiwane w sposób zrównoważony i naturalne środki przeciwzapalne.

Dbaj o nawilżenie skóry. "Unikaj nadmiernego wysuszania skóry i dbaj o jej nawilżenie " - radzi Siegel. "Sucha skóra bardziej swędzi i może zaostrzyć egzemę. Na poziomie mikroskopowym, sucha skóra łatwo pęka i pozwala wodzie uciec, a potencjalnym alergenom dostać się do środka. Nienaruszona, elastyczna bariera jest na to mniej podatna."

Zwróć uwagę na swoje alergie pokarmowe. "Jeśli jesz coś - czekoladę, cytrusy i truskawki często pojawiają się w rozmowach z pacjentami - co sprawia, że swędzi cię i pęka, unikaj tego" - ostrzega Siegel.

Przestaw się na naturalne środki czyszczące. Unikanie chemikaliów w środkach czyszczących i detergentach może pomóc w uniknięciu zaognienia na skórze, mówi Spiegel:"Łagodne środki czyszczące są mniej zaburzające barierę skórną niż silne mydła i detergenty".

Mądrze bierz prysznic. "Gorące prysznice i kąpiele mogą zarówno powodować swędzenie, jak i pozbawiać skórę naturalnych substancji nawilżających" - ostrzega Siegel. "Większość ludzi przesadza z szorowaniem - nie rób tego".

Podczas gdy sugestie oferowane tutaj są naturalne środki zaradcze, Siegel daje jasno do zrozumienia, że nie ostrzega przed podejściami na receptę, takimi jak kortykosteroidy, biologiczne inhibitory kalcyneuryny i inne "nienaturalne" leki, ponieważ mogą one ratować życie, gdy są potrzebne. "W idealnym świecie, większość ludzi może korzystać z bezpieczniejszych produktów naturalnych, aby utrzymać się z poważnych flar, które mogą wymagać bardziej agresywne, farmakologiczne podejście," zauważa. "Egzema może wahać się od uciążliwego problemu do zagrażającego życiu, a leczenie musi być złagodzone przez ciężkość choroby". Najlepiej jest zwrócić się o pomoc do profesjonalnego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek obawy.