Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

6 sposobów na szybsze schudnięcie bez szkody dla zdrowia

6 sposobów na szybsze schudnięcie bez szkody dla zdrowia

Pomysły na urodę Diety i odżywianie

Prawie każdy przynajmniej raz w życiu przeszedł na dietę, ale statystyki pokazują, że w większości przypadków rezultat jest fatalny: ludzie albo nie udaje się schudnąć i utrzymać prawidłowej masy ciała, albo chudną, powodując szkody dla zdrowia. Postanowiliśmy zagłębić się w temat, badając wskazówki dotyczące odchudzania.

Diety stały się modne i chyba nie ma już na świecie kobiety, która przynajmniej raz nie przeszła na dietę. Rozmawialiśmy o powodach, dla których diety nie pomagają w utracie wagi, rozmawialiśmy o żywności, która zmniejsza głód, a nawet przyjrzeliśmy się błędom, które popełniamy przy zakupie żywności, które powodują, że przybieramy na wadze. Dziś porozmawiamy o tym, jak schudnąć bez szkody dla zdrowia.

1. Skorzystaj z porady swojego lekarza.

Nigdy nie zmęczę się powtarzaniem w kółko tego zdania: skonsultuj się z lekarzem. Nie stosuj ślepo diety, ponieważ każdy organizm jest inny i to, co jest dobre dla jednego, może być szkodliwe dla drugiego. Oto kilka przykładów. Wiele diet odchudzających zawiera produkty mleczne, a także świeże owoce i warzywa. Ale statystyki zdrowotne pokazują, że sporo dorosłych osób nie toleruje laktozy. Owszem, jesteśmy ssakami, ale natura przeznaczyła nas do spożywania mleka tylko w dzieciństwie. Tyle, że nietolerancja laktozy w wieku dorosłym wiąże się ze wzdęciami, kolką i wzdęciami. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to mleko należy zastąpić fermentowanymi produktami mlecznymi lub uzupełniać wapń w inny sposób.

Jeśli chodzi o owoce i warzywa, to choć należą one do pokarmów podnoszących odporność, niewiele osób wie, że w wielu schorzeniach układu pokarmowego po prostu nie powinno się ich jeść na surowo. Nie tylko w dużych ilościach. W takim przypadku lekarze zalecają pieczenie, gotowanie lub grillowanie owoców lub warzyw. Wstępna obróbka ułatwia trawienie pokarmów. Ale powtarzam: skonsultuj się z lekarzem!


2.

Pilnuj swojego

bilansu wodnego

Jak się okazuje, wiele osób błędnie rozumie termin "wysuszenie" i wysuszenie organizmu w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pamiętam, że byłam w szoku, gdy usłyszałam na siłowni dziewczynę, która chwaliła się swoją szybką utratą wagi. Pani ta sugerowała, że nie pije wody! Utrata wagi poprzez degradację jest wyjątkowo głupia. W żadnym wypadku nie należy pozbawiać organizmu wody. Degradacja spowoduje najpierw utratę sił, a potem doprowadzi do omdlenia.

Jest też druga strona medalu, gdy osoby odchudzające się zastępują jedzenie wodą, wypełniając żołądek płynami, aby nie czuć wody. Po pierwsze, często rozciągają żołądek, przez co moment sytości przychodzi później. Po drugie, ta metoda pozbawia cię możliwości uzyskania z pożywienia przydatnych mikroelementów. Rezultat: wypadanie włosów, złe zęby, problemy z układem pokarmowym i tak dalej. Trzymaj się swojej normalnej dawki i pij półtora do dwóch litrów czystej wody dziennie. Szczególnie ważne jest, aby pić wodę podczas aktywności sportowej.


3.

Nie

stosuj

ich jednak zbyt często i bez zalecenia lekarza. Nie używaj ich jednak zbyt często bez zalecenia lekarza. Nie wspominając o szkodach ubocznych, które tak często towarzyszą próbom samodzielnego wykonania lewatywy.


4.

Teraz opowiem ci historię, która sprawi, że poczujesz się chory, tak jak sprawiła, że ja zachorowałem. Anonimowy post na forum o odchudzaniu chwalił się, że celowo jadła tylko surowe ryby, żeby... zarazić się pasożytami. Savage! Nie wszystkie rodzaje pasożytów powodują odchudzanie na początek, ale wszystkie gwarantują problemy zdrowotne. Pasożyty nie tylko kradną żywicielowi składniki odżywcze, ale także zatruwają go własnymi produktami odpadowymi. Pasożyty mogą wniknąć głęboko do ważnych organów, powodując ogromne szkody dla twojego zdrowia.

Oczywiście, ta idiotyczna metoda odchudzania nie jest czymś, do czego większość ludzi dobrowolnie się ucieka, ale wiele osób lubi sushi, które często jest wykonane z surowej ryby. Daj pierwszeństwo rolkom wykonanym z przetworzonych odmian ryb, takich jak wędzone lub smażone. Jeśli nie możesz odmówić sobie przyjemności delektowania się surową rybą, przynajmniej od czasu do czasu oczyść swój organizm. Poproś swojego lekarza o przepisanie najodpowiedniejszego dla Ciebie leku przeciwrobaczego. Ryby są popularnym pokarmem na odchudzanie, ale trzeba z nimi wyjątkowo uważać.


5. Ustal rozsądne cele

Nasz artykuł dotyczy szybkiego odchudzania, ale zdajmy się na głos zdrowego rozsądku. Między zdrowym, szybkim odchudzaniem a histerycznymi postami o odchudzaniu jest przepaść. Cały internet jest przepełniony reklamami "cudownych" tabletek i diet, które pozwalają schudnąć 10 kilogramów w tydzień. Część z tych obietnic to puste gadanie, ale niektóre z nich rzeczywiście prowadzą do dramatycznej utraty wagi. Zastanówmy się jednak nad przydatnością takich metod. Co dzieje się z Twoim organizmem podczas odchudzania? Oprócz ogromnego stresu i negatywnego wpływu na zdrowie (z powodu braku pożywnego jedzenia). Jeśli chudniesz szybko, Twoja skóra nie ma czasu na ujędrnienie. Efekt jest taki, że chude kobiety wyglądają jak Shar-Pei i są znacznie starsze niż wyglądały, gdy były grube. Czy chcesz mieć obwisłe piersi, zwiotczały tyłek i pomarszczoną twarz? Nie!

Eksperci od zdrowego odżywiania zalecają wyznaczenie sobie odpowiednich celów i staranie się nie tracić więcej niż 1 funt tygodniowo. Oczywiście, zależy to od Twojej wagi i płci. Może być akceptowalna utrata 3 funtów tygodniowo, ale utrata 10 funtów lub więcej nie wchodzi w grę. Nie spiesz się, schudnij we właściwy sposób. Pomoże Ci to zachować zdrowie i da Twojej skórze czas na dostosowanie się do nowego kształtu ciała.


6. Nie pozwól sobie na zahamowania

Jedzenie jest jednym z najbardziej dostępnych źródeł przyjemności. Bez serotoniny (hormonu przyjemności) czujemy się źle: jesteśmy smutni, źli, zdenerwowani i tak dalej. Nie musisz stawiać sobie surowych zakazów, rezygnując z ulubionych potraw na długi czas. Mój trener radził kiedyś, żeby raz w tygodniu urządzić sobie czas brzuszkowy, rozpieszczając się czymś smacznym. Najważniejsze, żeby się nie przejadać. Trzymaj się diety przez, powiedzmy, sześć dni w tygodniu, ciesz się ciastkiem lub pizzą w niedzielę. Nie jedz wszystkiego za jednym posiedzeniem, ale delektuj się zasłużonym smakołykiem. Szybciej poczujesz się pełna, jeśli będziesz powoli przeżuwać jedzenie.

Oprócz małych porcji, istnieje jeszcze jeden sekret jedzenia niskokalorycznej diety bez złych skutków. Lepiej jest jeść te pokarmy rano, aby organizm miał okazję zużyć kalorie. Nie należy jeść śmieciowego jedzenia wieczorem i tuż przed pójściem spać. Popołudniowa sjesta z obfitym posiłkiem również nie gra na twoją korzyść.Psychologowie zgodnie twierdzą, że zbyt wiele zahamowań może prowadzić do depresji, co źle wpływa na samopoczucie. Przedłużające się odmawianie sobie ulubionych potraw często przeradza się w załamanie, kiedy człowiek po prostu opycha się niezdrowym jedzeniem, a wszystkie jego wysiłki idą na marne. Nagradzanie za swoje wysiłki - to jeden z nawyków szczupłych ludzi.

Nie zapominaj, że standard piękna - to chwilowa konwencja, a modna teraz szczupłość nie podoba się każdemu. Zdrowie jest o wiele ważniejsze niż dobry wygląd. Zdrowy człowiek czuje się lepiej, jest szczęśliwszy, wygląda młodziej i ma dłuższe życie. Zdrowe ciało to prawdziwe piękno. Bądź więc zdrowa i naprawdę piękna!
Discuss article Tell friends: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także.
  • Comments Off on