Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

6 sposobów na to, jak przetrwać jako wrażliwy i ambitny introwertyk

Czy jesteś osobą ciężko pracującą, która ma wrażenie, że jej praca regularnie pozostaje niezauważona lub niedoceniona? Czy stawiasz sobie wiele celów, ale większość z nich zachowujesz dla siebie z obawy przed oceną i porażką? Czy pragniesz sukcesu, ale wyczerpuje Cię sama myśl o próbach osiągnięcia go tradycyjnymi metodami - między innymi poprzez networking i wspinanie się po szczeblach kariery? Jeśli znalazłeś się kiwając głową na każde z tych pytań, możesz być wrażliwy i ambitny Introwertyk.

Wrażliwość i ambicja są rzadko używane w tym samym zdaniu. Ambicja jest związana z przywództwem i sukcesem, podczas gdy wrażliwość jest powszechnie uważana za wadę charakteru. Pomimo pozornej sprzeczności, wielu Introwertyków wykazuje obie cechy. I tak, dotyczy to również Myślicieli, którzy mogą być tak samo wrażliwi jak Uczuciowcy, jeśli mają silne preferencje introwertyczne. Niektóre wrażliwe osobowości mogą nawet uważać się za Wysoce Wrażliwą Osobę lub HSP.

Jako INFJ, identyfikuję się silnie jako wrażliwy i ambitny Introwertyk. Dorastałem wierząc, że nie mogę osiągnąć postępu będąc jednocześnie cichym i wrażliwym, a jednocześnie ambitnym i zorientowanym na cel. Przez długi czas myślałem, że muszę wybrać jedno lub drugie. Z biegiem czasu, zdałem sobie sprawę, że moje największe spełnienie zawodowe, a większość moich sukcesów zawodowych, pochodzi z przyjęcia obu tych paradoksalnych cech.

Jeśli jesteś introwertykiem, który wierzy, że nie można osiągnąć postępu będąc jednocześnie wrażliwym i ambitnym, oto sześć wskazówek, które pomogą ci rozwijać się w karierze.

1. Po pierwsze i najważniejsze, przestań być kimś, kim nie jesteś.

Kiedy po raz pierwszy rozpocząłem karierę w marketingu i sprzedaży, szybko zdałem sobie sprawę, że większość moich kolegów ma zupełnie inną osobowość niż ja. Tak więc, jak robiłem to przez większość mojego życia, dostosowałem swoją osobowość, aby dopasować się do ludzi wokół mnie. Chociaż działało to na krótką metę, nie byłam zadowolona z tego, kim byłam w biurze. I choć wierzyłam, że moja maska pomaga mi w rozwoju kariery, nikogo nie oszukiwałam.

Ponieważ byłam tak zestresowana i nieszczęśliwa w mojej pracy, często wpadałam w emocje w pracy. Miałam ataki paniki w toalecie. Spędzałem czas pracy płacząc przez telefon z moją mamą. Twarda, ekstrawertyczna fasada, którą tworzyłam, szkodziła mi zarówno osobiście, jak i zawodowo. Po latach szkód nie było innego wyjścia, jak tylko pokazać się bardziej autentycznie w pracy.

Chociaż jest to trudne w czasach, to również spowodowało więcej pieniędzy, możliwości i wzrostu niż kiedykolwiek doświadczyłem, kiedy starałem się być kimś, kim nie jestem.

2. Zaakceptuj, że większość tradycyjnych metod nie działa dla Ciebie.

Podczas gdy wielu moich byłych kolegów przysięgało na skuteczność szkoleń Dale'a Carnegie i książek samopomocowych Malcolma Gladwella, ja nigdy nie uznałem tych narzędzi rozwoju za szczególnie przydatne. Jako osoba HSP, jestem już dostrojony do uczuć innych. Nie potrzebowałem uczyć się, jak lepiej słuchać moich współpracowników. To, czego tak naprawdę potrzebowałem, to porady, jak pracować wśród ludzi o zupełnie innych motywacjach niż moje własne.

Wiele wrażliwych i ambitnych Introwertyków nie jest motywowanych przez tradycyjne miary sukcesu. Dlatego konwencjonalne metody osiągania sukcesu nie działają dla nas tak dobrze. Aby dowiedzieć się, co będzie działać - a jest to zazwyczaj osobista podróż - musimy najpierw określić, skąd pochodzi nasza motywacja. To prowadzi nas do następnego punktu.

3. Określ, skąd pochodzi Twoja satysfakcja.

Skąd bierze się Twoja ambicja? Dla mnie jest to dążenie do pomagania innym w osiągnięciu sukcesu i osobiste spełnienie, którego doświadczam, gdy to się dzieje. W mniejszym stopniu, jestem napędzany przez wolność i elastyczność, która pochodzi z mojej obecnej kariery freelance. Jako wrażliwy i ambitny Introwertyk, możesz znaleźć najwięcej satysfakcji z jednego z następujących nietradycyjnych środków osiągnięcia:

  • Odnajdywanie wewnętrznego spokoju
  • Dokonywanie zmian w świecie
  • Pomaganie innym Poczucie bezpieczeństwa
  • Doświadczanie wolności finansowej
  • Zwiększanie komfortu życia swojej rodziny
  • Rozprzestrzenianie pozytywności
  • Rozwijanie oryginalnych pomysłów
  • Zachęcanie i wspieranie innych.

To tylko kilka z wielu środków, które wrażliwe i ambitne Introwertyczki mogą wykorzystać do zdefiniowania sukcesu. Po określeniu, skąd pochodzi Twoje pragnienie osiągnięcia sukcesu, będziesz w stanie znaleźć metody, które działają dla Ciebie i znaleźć bardziej autentyczne spełnienie w swojej karierze.

4. Zidentyfikuj, co cię powstrzymuje.

Jako wrażliwy i ambitny Introwertyk, strach i zwątpienie w siebie to dwie z najbardziej widocznych rzeczy, które powstrzymywały mnie w mojej karierze. Nie jestem sam w doświadczaniu tych blokad. Niedawno przeprowadziłem ankietę wśród 59 INFJ na temat tego, co ich powstrzymuje. Większość z nich odpowiedziała, że największą przeszkodą jest wychodzenie poza swoją strefę komfortu.

Zewnętrzne bodźce mają większy wpływ na osoby o wysokiej wrażliwości niż na "zwykłych" ludzi. To, co widzimy w wiadomościach lub czego doświadczamy w pracy, głęboko wpływa na nasze emocje, a często także na nasze myśli i zachowania. Nieustannie przypomina się nam o niebezpieczeństwach związanych z byciem zbyt emocjonalnym w pracy. Dlatego wyjście poza naszą strefę komfortu w coś, co mogłoby obnażyć te postrzegane słabości, staje się poważną przeszkodą psychiczną. O wiele łatwiej jest jej uniknąć, niż stawić jej czoło.

Niezależnie od tego, czy jest to opuszczenie strefy komfortu, usunięcie się z toksycznego środowiska, strach przed porażką lub odrzuceniem, czy też wszystkie powyższe, określenie tego, co cię powstrzymuje, jest jednym z pierwszych kroków, jakie wrażliwe i ambitne introwertyczki mogą podjąć na drodze do bardziej satysfakcjonującej kariery.

5. Przestań porównywać się do wszystkich innych.

Podczas gdy wrażliwe i ambitne Introwertycy są prawdopodobnie zdyscyplinowane i zorientowane na cel, może im brakować niektórych z innych typowych cech ambitnych ludzi, takich jak konkurencyjność. Kiedy widzimy, że ktoś radzi sobie dobrze, podczas gdy my nie, natychmiast czujemy się zniechęceni. Zamiast podnieść poziom naszej gry, myślimy, że to z nami musi być coś wrodzonego. Ten sposób myślenia trzyma wiele wrażliwych i ambitnych Introwertyków z powrotem.

Jeden pospolity przyzwyczajenie ambitni ludzie jest że tylko porównują one themselves osoba byli wczoraj. Mierzyć twój sukces przez jak ono porównuje someone inny tylko rozpraszać i zniechęcać twój osobistych i zawodowych osiągnięcia. To jest prawdziwe dla każdego, ale może szczególnie istotne dla wrażliwych Introwertyków.

6. Otaczaj się innymi wrażliwymi i ambitnymi ludźmi.

Jednym z najszybszych sposobów znalazłem rzucić porównywanie się do innych było otaczać się ludźmi, którzy byli tak jak ja - wrażliwych i ambitnych introwertyków. Ponieważ nie stanowimy dużego odsetka populacji i wielu z nas wciąż żyje za maską, nawiązałam kontakty tak, jak robi to wielu introwertyków - online. To był świetny sposób, aby nauczyć się akceptować siebie i określić, czego chcę w życiu.

Otaczanie się ludźmi o podobnych poglądach pomaga przestać postrzegać innych jako konkurentów, a zamiast tego - jako wspólne plemię o podobnych celach. Kibicuję sukcesom przyjaciół (których niektórzy mogą uważać za konkurentów), a oni wspierają mnie w zamian. Ambitni i wrażliwi Introwertycy mogą szukać podobnie myślących społeczności online poprzez grupy na Facebooku, grupy mastermind, grupy Meetup.com i inne. To może zająć trochę czasu, aby odkryć, gdzie dokładnie pasujesz, ale będziesz wiedział, kiedy już to znajdziesz.

Podsumowując

Jeśli jesteś wrażliwy i ambitny Introwertyk zobowiązała się do życia jako autentyczny siebie, będziesz miał mniej tradycyjne i być może nawet bardziej wymagające ścieżki zawodowej niż innych ambitnych ludzi. Ale to nie znaczy, że nie będzie osiągnąć wszystkie swoje cele i więcej.

Im więcej dowiesz się o sobie i zaangażujesz się w autentyczne życie, tym bardziej naturalnie przyjdzie do Ciebie sukces. Odkryj, co Cię powstrzymuje, ustal, jak to przezwyciężyć i otocz się osobami o podobnych poglądach. Wszystkie te rzeczy pomogą Ci rozwijać się jako cicha i łagodna osoba w naszym często głośnym i trudnym świecie.