Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

Czy brudne pędzle do makijażu niszczą Twoją skórę (i nie tylko)?

Czy brudne pędzle do makijażu rujnują Twoją skórę (i nie tylko)? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Ale ponieważ większość kobiet nie pamięta, kiedy ostatnio kąpała swoje pędzle, pomyśleliśmy, że trzeba cię trochę bardziej przekonać.

Brudne pędzle przenoszą zarazki

Rzeczą związaną z pędzlami jest to, że są one tylko częścią równania, jeśli chodzi o aplikację. Twój makijaż to druga połowa. Kiedy twoje pędzle zbierają kurz, brud i bakterie, wszystkie te zarazki przenoszą się na twoje cenne produkty. Zarazki mnożą się w wilgotnym środowisku, takim jak Twoje róże do policzków czy żelowe konturówki. Pozostawienie czegokolwiek wilgotnego na pędzlach spowoduje ich dalsze zanieczyszczenie, utrwalając w ten sposób cykl bakterii. Pamiętaj również, że przechowywanie pędzli do makijażu w łazience stawia cię w jeszcze jednej niekorzystnej sytuacji.

Oprócz wilgotnego środowiska, jakie zapewniają łazienki, twoja toaleta również dostarcza delikatnej mgiełki zarazków przy każdym spłukaniu.

Brudne pędzle szkodzą twojej aplikacji

Zapłaciłeś sporo pieniędzy za swoją kolekcję szczotek. Brak ich konserwacji skraca ich żywotność i pogarsza ich funkcjonalność. Gdy pędzle są brudne, trudniej się nimi blenduje, a pigmenty osadzają się nierównomiernie. Łatwo jest zapomnieć, że pędzle bez pozostałości dają lepsze rezultaty, ale przypomnij sobie, kiedy po raz pierwszy użyłaś nowego pędzla - cudownie, prawda? Ponadto, nieczyste narzędzia narażają na szwank także inną ważną inwestycję - twój prawdziwy makijaż. Jeśli zdecydowałaś się na wspaniały, miedziany cień do powiek, chcesz, aby jego kolor był wierny odcieniowi.

Jeśli włosie Twojego pędzla do cieni jest już obciążone innym produktem, nie uzyskasz takiego efektu kolorystycznego, jakiego oczekujesz.

Brudne pędzle podrażniają Twoją skórę

Produkt, który się na nich osadził oraz zalegający od tygodni kurz i brud mogą wysuszyć włosie, czyniąc je kruchym i ścierając Twoją skórę. Włosie to jest również doskonałe do zatrzymywania sierści zwierząt domowych i innych powszechnych alergenów, które krążą w powietrzu. Regularne czyszczenie szczotek utrzymuje włókna miękkie, elastyczne i odkażone, więc nie podrażniasz skóry i nie zaostrzasz żadnych uczuleń.

Brudne pędzle są niebezpieczne

Najgorszy scenariusz: różowe oko i opryszczka. Podrażnienia skóry i uszkodzone kosmetyki nie są dobre, ale zarażenie się infekcją wirusową zdecydowanie bierze górę. Dzielenie się nieumiejętnie używanymi pędzlami do makijażu oczu może rozprzestrzeniać różowe oko, a dzielenie się pędzlami do ust może przenosić opryszczkę. Zachowaj swoje pędzle w czystości i dla siebie. Brudna zalotka do rzęs to kolejne niebezpieczeństwo, na które należy uważać. Twoje rzęsy mogą utknąć w osadzie produktu na lokówce, a każdy szybki ruch może je wyrwać.

Brudne szczoteczki nasilają trądzik

Podsumowując: Kurz, brud, alergeny, zarazki z toalety, bakterie, osady z produktów, olej, martwe komórki skóry i wiele innych gromadzą się na twoich pędzlach do makijażu. Pomyśl o tym: Wkładasz tyle czasu i wysiłku w pielęgnację swojej skóry, a potem wycierasz pędzel, który zebrał wszystkie powyższe rzeczy na Twojej czystej skórze? Nie trzeba dodawać, że takie zatrzęsienie rozwijających się bakterii zaostrza trądzik.