Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

Ile diamentów można jeszcze znaleźć na świecie?

Ile diamentów nadal istnieje na świecie? Ile z nich zostało wydobytych, a ile jest jeszcze ukrytych w oceanach i pod ziemią? Czy nadal aktywnie poszukujemy diamentów? Ten artykuł odpowie na te pytania.

Diament, który jest używany do ozdabiania obrączek ślubnych i pierścionków zaręczynowych jest często uważany za rzadki kamień szlachetny. To stwierdzenie jest głęboko zakorzenione w naszej świadomości, ponieważ przywodzi na myśl wykwintną i niepowtarzalną biżuterię. Prawdą jest, że istnieje ograniczenie liczby diamentów, które mogą być faktycznie wydobyte z Ziemi. Dlatego też niektóre obszary nie są dozwolone. Czy diamentów jest naprawdę bardzo mało? Gdzie jeszcze wydobywa się diamenty?

Ile diamentów można znaleźć na świecie?

Naukowcy w 2018 roku doszli do zaskakujących wniosków, które potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia. Okazało się, że diament występuje nawet tysiąc razy częściej niż do tej pory sądzono. Obecnie uważa się, że w skorupie ziemskiej znajduje się ponad 10 milionów ton diamentów. Ciekawostką jest, że Rosja już prawie dekadę temu ujawniła, że posiada na swoim terytorium bardzo bogate złoża diamentów. Z tego złoża diamentów można wydobyć 10 razy więcej cennych minerałów niż wszystkie inne diamenty. Ten niesamowity depozyt został utworzony przez uderzenie meteorytu i znajduje się w czwartym co do wielkości kraterze Ziemi.

Nie powinno więc dziwić, że Rosja jest liderem w wydobyciu diamentów, wyprzedzając Botswanę i Kanadę, a także Australię. Ważne jest, aby pamiętać, że liczba i kolor diamentów będzie wpływać na ich liczbę. Czerwony diament, na przykład, jest rzadkim i niezwykłym kamieniem. Jest taki sam jak czarny diament. Są one bardzo rzadkie w przyrodzie. Najczęściej spotykane są diamenty o delikatnej żółto-brązowej barwie. Najczęściej spotykane diamenty bezbarwne znajdują się w środku, natomiast rzadko spotykane są diamenty czerwone, niebieskie czy różowe. Popularność danej odmiany decyduje o cenie diamentu.

Diamenty: Jak kupić? Przewodnik dla początkujących - dowiedz się więcej na https://turkusy.pl/kamienie-szlachetne/bxjx/diamenty-jak-kupic-przewodnik-dla-poczatkujacych.html

diamenty

Czy diamenty nadal cieszą się dużym popytem?

Mimo, że z powyższych informacji wynika, że na ziemi znajduje się więcej diamentów niż powinno, nie ustają poszukiwania nowych złóż. Poszukiwacze indywidualni z najbiedniejszych krajów Afryki są najbardziej zainteresowani znalezieniem nowych źródeł tego szlachetnego kamienia. Widzą w tym sposób na poprawę swojego życia. Doskonałym przykładem chęci wzbogacenia się dzięki diamentom jest wydarzenie, które miało miejsce w maju 2021 roku. Mieszkaniec pewnej wioski w RPA ogłosił szokującą wiadomość. Pasterz był przekonany, że znalazł kamienie łudząco podobne do diamentów, a swoimi podejrzeniami podzielił się z sąsiadami. Na odzew nie trzeba było długo czekać, bo na miejsce rzekomo cennego odkrycia zaczęli zjeżdżać się sfrustrowani bezrobotni. Do miejscowych dołączyli ludzie z innych krajów afrykańskich, którzy przybyli do RPA całymi rodzinami. Z wielkim poświęceniem zaczęli kopać ziemię, uzbrojeni w kilofy i łopaty. Jednak rząd szybko nie pochwalił ich entuzjazmu i nakazał przeprowadzenie ekspertyzy. Zamiast tego geolodzy i eksperci od górnictwa orzekli, że minerał jest tylko kwarcem, a polowanie na diamenty na tym terenie jest nielegalne. To pokazuje, że diamenty są nadal bardzo poszukiwane i że jest jeszcze nadzieja na nowe złoża.