Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

Jaki rodzaj depilacji wybrać, aby usunąć włosy na stałe

Jaką metodę depilacji wybrać, aby trwale usunąć włosy?

Pomysły na urodę /. Pielęgnacja Regularna walka z owłosieniem ciała to coś, z czym boryka się niemal każda kobieta. A wszystkie chcą tego samego - pozbyć się znienawidzonych włosków raz na zawsze! Golenie daje bardzo krótkotrwały efekt, woskowanie i shugaring są bolesne, a depilacja laserowa nie jest najbardziej atrakcyjną opcją. Jaki jest więc najlepszy sposób na całkowite pozbycie się owłosienia na ciele? Dziś zgłębimy ten temat i porozmawiamy o najskuteczniejszych metodach.


Metody depilacji ciała

Obszary problemowe, w których kobiety najczęściej usuwają włosy to nogi, pachy, bikini oraz obszar nad górną wargą. Przy rzadszych okazjach depilacja stosowana jest również na ramionach, brzuchu, klatce piersiowej i brodzie.

Uwaga! Należy odróżnić depilację woskiem od depilacji. Depilacja woskiem to proces usuwania włosów bez dotykania mieszków włosowych. Obejmuje to golenie i stosowanie kremów o specjalnym składzie. Epilacja jest bardziej skutecznym zabiegiem, ponieważ niszczy mieszek włosowy, a włosy nie mają gdzie rosnąć.Pomiędzy nimi znajduje się bioepilacja, czyli usuwanie włosów za pomocą wosku i pasty cukrowej. W tym przypadku włoski są wyrywane w całości. Owszem, odrastają o wiele dłużej, ale pęcherzyki nadal pozostają. Jeśli regularnie wykonujesz shugaring, zauważysz, że włosy stają się lżejsze, bardziej miękkie i za każdym razem odrastają coraz mniej. Jednak tą metodą nie można pozbyć się włosów na stałe.

Jak trwale usunąć włosy na ciele

Dzięki temu, że kosmetologia rozwinęła się i stale poszukuje nowych metod usuwania włosów, nowoczesne dziewczyny mogą na dobre pożegnać się z roślinnością na ciele. Do metod tych należą:
 1. epilacja wiązką laserową;
 2. fotoepilacja
 3. ; elektroepilacja;
 4. elosepilacja

.


Zrozummy mechanizmy działania każdej z tych metod, z ich cechami i przeciwwskazaniami.

Depilacja

laserowa Zasada działania lasera polega na tym, że jego wiązka podgrzewa włos, a następnie niszczy mieszek włosowy i naczynie, które go zasila. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, a czas jego trwania jest krótki, w zależności od obszaru. Na przykład depilacja strefy bikini może trwać 15 minut, a obu nóg 40 minut. Bezpośrednio po zabiegu włoski pozostają na swoim miejscu, ale nie wolno ich usuwać. Należy odczekać 10-14 dni, a wypadną same.W zależności od rodzaju lasera wyróżnia się 3 metody depilacji laserowej:
 1. Laser aleksandrytowy

.
 1. Odpowiedni dla wrażliwych miejsc, ponieważ błyskowi towarzyszy zimne powietrze. Idealny dla brunetek o jasnej karnacji. Spala włosy z powierzchni skóry.

 1. Laser diodowy. Działa zarówno na jasną jak i opaloną skórę, a włosy znikają w ciągu 1,5 do 2 tygodni. Dysze próżniowe zapewniają efekt chłodzenia, więc poczujesz jedynie lekkie mrowienie.

 1. Laser neodymowy. Ten laser nie działa na mieszek włosowy, ale na naczynie go zasilające. Dzięki temu może być stosowany u kobiet o każdym kolorze włosów i skóry.

 1. Depilacja laserowa ma pewne przeciwwskazania, więc należy być ich świadomym. Są to choroby skóry, znamiona i oparzenia w miejscu dotkniętym chorobą, opryszczka, a także ciąża.
Ważne!!
! Nie należy oczekiwać efektu z depilacji laserowej na pierwszej sesji. Ta metoda pomoże pozbyć się włosów na dobre tylko pod warunkiem przejścia wymaganej liczby sesji. Zazwyczaj jest to 8-12 sesji z przerwą 3-6 tygodni.

Fotoepilacja

Błysk światła oddziałuje na włosy podczas fotoepilacji. Niszczy włosy w fazie, gdy rosną, dlatego trzeba wybrać odpowiedni czas na zabieg. Po fotoepilacji trzeba odczekać około 3 tygodni, aby włosy całkowicie wypadły.

Technika ta jest odpowiednia dla dziewczyn o ciemniejszych włosach, brunetek w szczególności. Blondynki tylko stracą pieniądze, w rzeczywistości na ich jasne włosy fotoepilator nie działa.Czy fotoepilacja powoduje bolesne odczucia? To zależy od tego, gdzie będziesz wykonywał ten zabieg. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w system, który sprzyja chłodzeniu skóry podczas zabiegu. Dlatego jeśli znajdziesz klinikę z takim sprzętem, nie będziesz odczuwać bólu.

Elektroepilacja

Zwyczajowo uważa się, że elektroepilacja jest najskuteczniejszą metodą walki z niechcianą roślinnością na ciele. Zasada działania polega na tym, że w każdy pęcherzyk wprowadza się małą igiełkę, a prąd ją niszczy. Następnie włosy są wyrywane za pomocą pęsety i bez większego wysiłku.

Zaletą tej metody jest fakt, że elektroepilacja pasuje do dziewcząt i z ciemnymi i jasnymi włosami. Jest skuteczny na wszystkich kolorach skóry i nie ma większych przeciwwskazań. Jeśli masz niski próg bólu, możesz odczuwać dyskomfort podczas zabiegu. Dlatego na obszar, nad którym ma pracować, zwykle nakłada się lidokainę.Uwaga: Ponieważ elektroepilacja polega na miejscowym oddziaływaniu na każdy włos, zabieg trwa dość długo (od 30 minut do 4 godzin, w zależności od obszaru).Ale z pewnością będziesz bardzo zadowolony z efektu!

Elos-Epilacja

Elos-Epilacja nie jest tak popularna jak powyższe metody ze względu na wysoki koszt i wiele przeciwwskazań. Urządzenie działa poprzez połączenie działania prądu elektrycznego z wiązką światła. Aby uzyskać pożądany efekt, należy poddać włosy obróbce w trakcie ich wzrostu.

Elos-epilacja jest odpowiednia dla tych kobiet, które mają włosy znacznie ciemniejsze od skóry. Jeśli wybierasz się na plażę lub dopiero niedawno opalałaś się, zabieg jest dla Ciebie przeciwwskazany. Do całkowitego usunięcia włosów na ciele potrzeba od 4 do 8 sesji.Jeśli chodzi o ból, to ten rodzaj depilacji nie jest bezbolesny. Dlatego zawsze przed zabiegiem należy podać znieczulenie skóry. Ważny jest też próg bólu każdej osoby - jeśli masz normalne nastawienie do bólu, to zabieg będzie znośny.


Metody trwałego usuwania włosów na ciele są zazwyczaj dość kosztowne. Ale jeśli pamiętasz, że później nie musisz wydawać pieniędzy ani na wizytę u mistrza shugaringu, ani na brzytwy i specjalne produkty do golenia i po nim, kwota nie wydaje się tak duża. Najważniejsze jest, aby wybrać doświadczonego mistrza wosku, aby być pewnym w niezawodności procedury i jej skuteczności.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
 • Czytaj także
 • Komentarze