Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

Jeśli masz trądzik różowaty, oto 9 czynników, których według ekspertów należy unikać

Kiedy byłam nastolatką, pamiętam, że moja mama specjalnie zamówiła pewien produkt oczyszczający (którego nazwę zapomniałam), ponieważ była to jedyna rzecz, jaką znalazła, a którą mogła myć twarz. Miała trądzik różowaty, który był chorobą skóry, której tak naprawdę nie rozumiałam, ponieważ, spójrzmy prawdzie w oczy, byłam pochłoniętą sobą nastolatką. Sposób na dramatyczną matkę, pomyślałam, zanim wkroczyłam do branży kosmetycznej i a) stałam się osobą, która ustawia alarmy przy premierach produktów Fenty i b) moim zadaniem stało się zrozumienie takich chorób skóry jak trądzik różowaty.

Według National Rosacea Society, szacuje się, że 415 milionów ludzi na całym świecie ma trądzik różowaty. "Rosacea to powszechna choroba skóry, która powoduje zaczerwienienie i pojawienie się drobnych naczyń krwionośnych, najczęściej w centralnej części twarzy, ale także w innych miejscach" - wyjaśnia Deepika Vyas, współzałożycielka i dyrektor generalna AVYA Skincare. "Może objawiać się jako plamy, a także wypełnione ropą zgrubienia, które wyglądają jak trądzik". Występuje najczęściej u kobiet o jasnej skórze po 30 roku życia i może być przekazywana genetycznie. (Ha, oto zemsta mojej mamy.) Och, i to nie tylko zaczerwienienie twarzy-Vyas mówi, że suchość, obrzęk i podrażnienie wokół oczu jest powszechne przed objawami w innych obszarach.

Choć nie ma lekarstwa na trądzik różowaty, istnieją sposoby, by zapobiegać zaostrzeniom. Eksperci dzielą się tutaj dziewięcioma rzeczami, które zaostrzają trądzik różowaty.

Nabiał

Dlaczego coś tak pysznego musi wywoływać tak złą reakcję? "Jeśli chodzi o żywność, nabiał może być dużym czynnikiem wyzwalającym trądzik różowaty, więc powinnaś unikać sera, śmietany i jogurtu" - mówi dr Marko Lens z Zelens. (Raczej spokojnie jak na kogoś, kto właśnie powiedział grupie ludzi, żeby zrezygnowali z sera).

Stres

Ponieważ oczywiście stres może być czynnikiem wyzwalającym. Radzenie sobie z trądzikiem różowatym może przypominać trochę chodzenie po skorupkach jaj, co może być stresujące. Dodatkowo, stres jest niestety powszechnym składnikiem naszego życia. "Stres i niepokój mogą być zapalnikiem dla tego schorzenia" - mówi Lens.

Ćwiczenia

Aby dodać obrazę do rany, jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie wspomnianego stresu - ćwiczenia - może również wywołać reakcję. "Ćwiczenia, choć pomaga w stresie i niepokoju, podnosi tętno, co sprawia, że twarz jest zarumieniona od zwiększonego przepływu krwi", wyjaśnia. Ten wzrost przepływu krwi i podwyższona temperatura ciała może wywołać reakcję.

Pikantne potrawy

Gorące napoje i pikantne potrawy są uważane za termogeniczne, co oznacza, że wytwarzają ciepło w organizmie" - mówi Vyas. I, zgadłeś, może to spowodować zaostrzenie trądziku różowatego.

"Niektóre przyprawy, których należy unikać lub spożywać w minimalnej ilości to pieprz cayenne, płatki czerwonej papryki i curry" - dodaje Lens.

pikantne

Oczar wirginijski

"Najczęstszymi składnikami produktów do pielęgnacji skóry, których powinny unikać osoby z objawami trądziku różowatego, są alkohol i oczar wirginijski, które są bardzo powszechne w środkach ściągających, tonikach i produktach złuszczających" - mówi Vyas.

"Jeśli chodzi o produkty, niezwykle ważne jest, aby zawsze sprawdzać ich skład" - dodaje Susie Wang, ekspert w dziedzinie chemii pielęgnacji skóry i założycielka 100% PURE. "Szczególnie w przypadku kosmetyków, oto wszystkie te, których powinieneś unikać: alkohol, syntetyczne substancje zapachowe, oczar wirginijski, ostre chemikalia, takie jak aceton, formaldehyd, detergenty i wszystko, co odwadnia skórę, ponieważ zwiększy to ilość zaognień".

Chemiczne filtry przeciwsłoneczne

Jeśli masz trądzik różowaty, wybierz fizyczny filtr przeciwsłoneczny, a nie chemiczny. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne mogą być drażniące, mówi Vyas, a ostatnią rzeczą, jaką chcesz nałożyć na twarz, jeśli masz trądzik różowaty, jest coś, co podrażni Twoją skórę.

Ekstremalne temperatury

Jeśli masz trądzik różowaty, eksperci zalecają unikanie praktycznie każdej formy niesprzyjającej pogody, czy to bardzo gorącej, czy bardzo zimnej. "Ekstremalne temperatury i silne wiatry mogą spowodować zaostrzenie i wydobyć trądzik różowaty na powierzchnię Twojej skóry" - mówi Lens. Ciepło jest szczególnie znane ze swoich zdolności do wywoływania trądziku różowatego.

Retinole i środki złuszczające

W przypadku trądziku różowatego słowem kluczowym jest "delikatny". Nie chcesz używać twardych składników, które podrażniają skórę. Joanna Vargas, znana facialistka i założycielka Joanna Vargas Salons and Skincare Collection, zaleca unikanie retinoli oraz mikrodermabrazji.

Alkohol

Ach, oto ten największy. "Najmniej lubię informować, że Twoje ulubione wino może powodować zaostrzenia" - mówi Lens. Niestety, według National Rosacea Society, to właśnie czerwone wino jest najbardziej reaktywne. Jeśli pijesz, najmniej reaktywnym alkoholem jest wódka, na wypadek gdybyś się zastanawiała.

Więcej znajdziesz na: http://nail-spa.pl