Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

Nie z tej planety: 5 stylizacji Davida Bowiego, które zmieniły modę męską

Nie z tej planety: 5 stylizacji Davida Bowie, które zmieniły modę męską

Beauty Ideas Pomysł na zdjęcie W świecie mody męskiej trudno znaleźć drugiego tak wpływowego człowieka jak David Bowie. W ciągu swojego życia zmieniał tak wiele stylów i wyglądów: od hipisa z rozczochranymi lokami do Chudego Białego Księcia. Czasami trudno uwierzyć, że to wszystko to jeden człowiek. Zebraliśmy właśnie te wizerunki muzyków, które zmieniły sposób, w jaki myślimy o modzie.

W 1967 roku David Bowie wydał swój pierwszy album, The World of David Bowie. W ten sposób narodził się jeden z najbardziej wpływowych artystów tego stulecia. Bowie pojawił się na scenie niespodziewanie i bardzo skutecznie. Mimo dość niekonwencjonalnego wyglądu, od razu zainteresował publiczność. 20-letni dżentelmen z niesamowitą charyzmą, ogromnym talentem i niepowtarzalnym stylem pokazał się światu. Natychmiast rozpoczął wspinaczkę na szczyt, z którego nie zszedł już do końca życia.

1. Modny nastolatekW

latach 60. aspirujący muzyk trzymał się perfekcyjnie wypracowanego wizerunku. Bowie zyskał reputację jednego z najmodniejszych dżentelmenów swoich czasów. Perfekcyjna fryzura, buty ze szpiczastymi palcami, spodnie do kostek i koszule zapinane na guziki były codziennością tego eleganckiego dżentelmena. Ale już we wczesnych latach życia nie bał się eksperymentować: w tym czasie po raz pierwszy pojawił się make-up i makijaż oczu. Tak, to zawsze będzie jeden z jego najbardziej wpływowych stylów, ponieważ tak wielu młodych mężczyzn było zainspirowanych do podziwiania jego dwurzędowej marynarki i klasycznych butów.


2. Ziggy StardustZ

albumu na album zmieniał się nie tylko styl muzyczny Bowiego, ale także jego wygląd. Pod koniec lat 60-tych, zainspirowany osiągnięciami ludzi w kosmosie, artysta nadał sobie najbardziej niekonwencjonalny jak na swoje czasy wygląd - Ziggy Stardust.

Eyeliner, obcisłe stroje i kultowy zygzak na oku sprawiły, że styl Ziggy'ego stał się ponadczasowy. To właśnie w tym momencie Bowie naprawdę ugruntował swój status ikony mody i prawdziwego kameleona. Eksperymentalny makijaż i włosy to atrybuty, z którymi piosenkarka zawsze świetnie sobie radziła, ale nigdy się nimi nie afiszowała. Jego celem nie było szokowanie opinii publicznej; nosił to, co odzwierciedlało jego wewnętrzny stan.


3. Wearable White DukeUbrania

były częścią twórczości Bowiego i odzwierciedleniem zmian zachodzących w samym muzyku. Pod koniec lat 70. ponownie drastycznie zmienił swój wizerunek, czego jednym z powodów były problemy z uzależnieniem od narkotyków. Jasny i zawsze wszechstronny Ziggy Stardust został zastąpiony tajemniczym stylem brytyjskiego arystokraty. Na pierwszy rzut oka wydaje się być dość klasyczny: czarne spodnie, biała koszula, surowe buty, ulizane i wystylizowane włosy. Ale ta chorobliwa chudość, subtelność i bladość dodawały do wyglądu artysty coś ponurego i zimnego. W pewnym stopniu obraz ten wpłynął na przyszłe pojawienie się heroin chic z jego pragnieniem luksusu połączonego z chudością.


4. GentlemanA

jednak Davidowi Bowiemu udało się pokonać nałóg i wrócić do normalnego życia. Za tą zmianą kryło się złagodzenie stylu artysty. Arystokrata zombie został pozostawiony w tyle i przekształcony w nowoczesną definicję dżentelmena. Narodził się nowy ikoniczny wizerunek. Muzyk coraz częściej pojawia się publicznie w trzyczęściowych garniturach, krawatach, kolorowych koszulach, uzupełniając wizerunek eleganckimi butami.

Choć czasy obcisłych garniturów i malowania twarzy minęły, makijaż i rozczochrane blond włosy nadal stanowiły ważną część osobowości Bowiego. Nie można jednak powiedzieć, że Dawid "wyszedł" ze swojej żywiołowej młodości, bo ona zawsze przy nim pozostała. Nawet kiedy gwiazda rocka zaczęła nosić garnitury, jego charakter i urok pozostały z nim, co przyciągało coraz więcej ludzi do jego osobowości i twórczości.


5. Człowiek kameleonW

początkach lat 90. David Bowie powrócił do eksperymentowania z formą i kolorem. Duży wpływ na to miało rozpoczęcie związku z somalijską top modelką Iman. Muzyk po raz kolejny uwolnił swojego wewnętrznego odkrywcę i poszukiwał coraz to żywszych i ciekawszych obrazów. Rosnąca popularność zainspirowała artystę, co oczywiście wpłynęło na jego styl i skłoniło go do powrotu do korzeni. Zamiast eksploatować niegdyś krzykliwy styl Ziggy'ego Stardusta, David Bowie zsyntetyzował nowy - wizerunek stylowego dziwaka. Jest to okres skóry, lateksu, obcisłych spodni i kurtek z dżetami. Choć muzyk był wtedy po czterdziestce, udowodnił, że w tym wieku życie dopiero się zaczyna.Ubrania zawsze były dla Davida formą wyrażania siebie i sposobem na zakotwiczenie swojej indywidualności. Udowodnił światu, że to mężczyzna jest ozdobą ubrania, a nie odwrotnie. To właśnie jego kreatywność i umiejętność zaakceptowania siebie takim, jakim był, utorowały Bowiemu drogę do świata niesamowitych eksperymentów. Muzyk nigdy nie podążał za modą, ale ją wyprzedzał. A żeby zobaczyć, kto dziś wyznacza trendy, sprawdź nasz wybór najgorętszych mężczyzn.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze