Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

Odmładzanie intymne: co to jest i jakie są dostępne rodzaje.

Odmładzanie intymne: czym jest i jakie są jego rodzaje

Beauty Ideas /. W ciągu swojego życia każda kobieta przechodzi przez liczne etapy, które odciskają swoje piętno na jej ciele i ogólnie na jej zdrowiu. Należą do nich przede wszystkim ciąża, poród, zaburzenia równowagi hormonalnej, które mogą prowadzić do przyrostu lub utraty wagi, choroby hormonalne i tak dalej. Jesteśmy przyzwyczajeni do zauważania tylko zewnętrznych zmian, ale sfery intymne są nie mniej dotknięte. Sama kobieta, bardziej niż ktokolwiek inny, odczuwa dyskomfort związany z nieestetyczną okolicą pochwy, a efektem tego może być obniżenie jakości życia seksualnego. Ma kompleksy, które z czasem tylko się pogłębiają i w przyszłości mogą doprowadzić do całkowitego odrzucenia seksu. W związku z tym problemy o tak delikatnej naturze muszą być zdławione w zarodku.


Ginekologia estetyczna

Medycyna już dawno przeszła długą drogę i istnieje wiele możliwości, aby nadać okolicom intymnym luksusowy wygląd. Ginekologia estetyczna jest szczególną dziedziną w ginekologii, która skupia się na przywróceniu cech anatomicznych i funkcjonalnych zewnętrznych narządów płciowych. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest dziś odmładzanie intymne. W naszym artykule postaramy się dowiedzieć, co to za zabieg i jakie są dostępne rodzaje terapii?
Odmładzanie

intymne

Odmładzanie intymne to zespół zabiegów mających na celu poprawę funkcji i wyglądu pochwy i sromu. Jest to zabieg, który może wyleczyć wiele problemów. Na przykład:
 1. świąd i suchość pochwy, które powodują dyskomfort podczas stosunku;
 2. nietrzymanie moczu (wysiłkowe, poporodowe);
 3. zespół rozszerzonej pochwy

;
 1. zmiany związane z wiekiem;
 2. wyraźna pigmentacja krocza

.

Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do odmładzania okolic intymnych, ale istnieje szereg stanów, kiedy zabieg należy odłożyć w czasie lub skonsultować z pokrewnym specjalistą:
 1. choroby zapalne układu moczowo-płciowego;
 2. zaostrzenie chorób przewlekłych
 3. ;
 4. cukrzyca w fazie dekompensacji
 5. ;
 6. obecność chorób autoimmunologicznych;
 7. ciąża i okres laktacji
 8. ;
 9. obecność
 10. chorób wenerycznych.
Jakie są rodzaje odmładzania intymnego?

Na dzień dzisiejszy istnieje 5 technik odmładzania okolic intymnych.

1.

Peeling intymny

Jeśli problemem jest nadmierna pigmentacja krocza, zabieg ten pomoże nie tylko rozjaśnić, ale i odmłodzić skórę tej okolicy.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg znacznie spowolni wzrost włosów i przywróci okolicom bikini dawną jędrność. Peeling intymny aktywuje również metabolizm i zwiększa ukrwienie okolic intymnych. Zabieg wykonuje się nie częściej niż 4 razy w roku. Rezultaty są widoczne już w tydzień po pierwszym zabiegu.


2.

Odmładzanie intymne z kwasem h

ialuronowym Medycyna jest tak zaawansowana, że wypełniacze z kwasem hialuronowym mogą być stosowane również w przypadku okolic intymnych. Jedyna różnica polega na tym, że do miejsc wrażliwych stosuje się gęstsze preparaty. Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą być stosowane w celu znacznego zwężenia wejścia do pochwy, powiększenia punktu G oraz warg sromowych większych. Do tej procedury wymagane będzie znieczulenie miejscowe, które minimalizuje ewentualny ból spowodowany zastrzykami. Rezultat nie będzie długo nadchodził i będzie widoczny w ciągu 1-2 tygodni.


3.

Intymne odmładzanie laserem

Zabieg ten jest jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów. Do odmładzania okolic intymnych stosuje się specjalny laser CO2. Efekt działania wiązek laserowych jest identyczny jak w przypadku odmładzania twarzy i szyi. W wyniku działania lasera aktywowany jest proces włóknienia białka kolagenu, co zwiększa elastyczność skóry i błony śluzowej w okolicach intymnych. Specjalnie zaprojektowana rączka jest wprowadzana do pochwy i laser jest przykładany do ściany pochwy przez 20 minut. Po zabiegu obszar ten jest nawilżany żelem nawilżającym. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie niesie ze sobą żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Efekty stają się widoczne już po 5 dniach. Metoda jest również skuteczna w przypadku problemów funkcjonalnych, takich jak nietrzymanie moczu i jest stosowana w:
 1. leczeniu - wymaga 3-4 zabiegów w ciągu 1-1,5 miesiąca;
 2. profilaktyce - wystarczą 1-2 zabiegi

. 1. Odmładzanie


 1. intymne


za pomocą lasera nie tylko zwęża pochwę, ale także odnawia jej śluzówkę. Pozwala rozwiązać nieprzyjemny problem i poprawić jakość życia seksualnego.


4.

Terapia PRP

Zabieg plazmoliftingu może pomóc w

uporaniu się

ze zmianami związanymi z wiekiem. W leczeniu wykorzystuje się osocze krwi pacjenta, które uzyskuje się poprzez odwirowanie krwi. Osocze nasycone płytkami krwi, ma właściwości biostymulujące, aktywuje fibroblasty, prowokując je do syntezy kolagenu i elastyny. Takie działanie znacząco poprawia jakość i jędrność skóry w okolicach intymnych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym poprzez wstrzyknięcie przygotowanego osocza. Pożądany efekt można uzyskać już po 5-7 zabiegach.


5.

Biorewitalizacja

Unikalny zabieg, który okazał się skuteczny nie tylko w przypadku twarzy, ale również okolic intymnych. Wiek, jak wszyscy wiemy, nie jest dobry dla kobiecego organizmu; spada poziom estrogenów, a w efekcie dochodzi do ścieńczenia błony śluzowej pochwy i sromu. Jeśli martwi Cię suchość i dyskomfort podczas stosunku, zabieg ten pomoże uporać się z problemem tej natury. Plazmolifting nawilży i odnowi śluzówkę pochwy oraz poprawi mikrokrążenie wewnątrz pochwy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu specjalnego preparatu. Rezultaty stają się widoczne już po tygodniu.W naszym artykule przyjrzeliśmy się zabiegom ginekologii estetycznej, które pomogą wielu kobietom osiągnąć luksusowy wygląd w ich najbardziej intymnych miejscach. Nigdy nie bój się eksperymentować i próbować czegoś nowego, bo to nie tylko zewnętrze musi być piękne, ale i wnętrze.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
 • Czytaj także
 • Komentarze