Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

Peeling, złuszczanie czy peeling: co jest lepsze i jak wybrać

Peeling, scrub czy peeling: co jest lepsze i jak wybrać?

Pomysły na urodę /. Grooming Peeling, gommage lub scrub to zabieg mający na celu usunięcie martwych cząstek skóry. Często są one łączone pod ogólnym terminem peeling, ale nie jest to do końca słuszne. Również to nieprawidłowe użycie terminów może wprowadzać w błąd niedoświadczonych użytkowników. Przyjrzyjmy się bliżej różnicom w zabiegach, aby dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy i jak znaleźć najlepszą opcję dla siebie.


Trochę o zasadności zabiegów złuszczających

Im człowiek jest starszy, tym gorzej przebiega proces złuszczania zrogowaciałych komórek skóry. Tworzy to barierę, która uniemożliwia dotarcie dobroczynnych substancji zawartych w kremach i maseczkach do wewnętrznych warstw naskórka. Ponadto martwe komórki gromadzą się na powierzchni skóry, nadając jej matowy i nieatrakcyjny wygląd, prowokując procesy zapalne. Wszystko to ma negatywny wpływ na zdrowie i prowadzi do przedwczesnego starzenia się. Peeling, peeling i gommage pozwalają
  1. :
    usunąć martwe komórki,
  2. oczyścić pory z sebum,

  3. usunąć z porów kurz i inne zanieczyszczenia,

  4. nasycić skórę pożytecznymi substancjami

,
  1. przyspieszyć procesy regeneracji

,
  1. dotlenić

skórę.

  1. Dlatego tak ważne jest


  1. ,
aby zadbać o zdrowie swojej skóry i odpowiednio wcześnie wybrać odpowiedni środek złuszczający.


Produkty

peelingujące

charakteryzują się stosunkowo rzadką konsystencją i obecnością dużej ilości małych cząsteczek. Proces oczyszczania jest delikatny i łagodny. Dodatkowo sam zabieg nie wymaga ruchów masujących, złuszczanie następuje dzięki składnikom aktywnym zawartym w preparacie peelingującym bez mechanicznego obciążania skóry.



Ze względu na wysokie bezpieczeństwo peelingów, tego typu zabiegi dziś stopniowo zastępują peelingi i gommage zawierające duże cząsteczki, które mogą naruszyć integralność delikatnej skóry.

Zasada działania peelingów jest prosta: zawarte w nich składniki aktywne (różne kwasy AHA-, BHA- i PHA) rozszerzają pory, rozpuszczają martwe komórki, sebum i inne zanieczyszczenia.

Stosowanie takich środków pozwala na całkowite oczyszczenie skóry, nadając jej atrakcyjny i promienny wygląd. A efekt jest zauważalny już po pierwszym zabiegu.

Peelingi kwasowe są uniwersalne i nadają się do każdego rodzaju skóry. Jedynym wyjątkiem jest indywidualna nietolerancja na składniki i osobliwe cechy skóry.


Scrub

Jest to najpowszechniejsza i najprostsza metoda oczyszczania skóry. Składniki aktywne w peelingach to odżywcza baza w postaci gęstego kremu lub żelu oraz drobne cząsteczki, które mechanicznie usuwają zrogowaciały naskórek i oczyszczają powierzchnię skóry.

Elementami peelingującymi mogą być rozgniecione owoce lub pestki jagód, sól, piasek, a nawet płatki owsiane. Często peeling zawiera naturalne olejki eteryczne, witaminy i inne składniki odżywcze.



Główną zaletą peelingu jest wysoki poziom złuszczania i oczyszczania dzięki zawartym w nim dość dużym cząsteczkom. Jednocześnie to właśnie obecność tych składników jest główną wadą takich środków. Twarde drobinki mogą przecież urazić i uszkodzić delikatną i wrażliwą skórę.

Dlatego dermatolodzy i kosmetyczki zalecają ostrożne stosowanie peelingów, zwłaszcza tym dziewczynom, których skóra charakteryzuje się suchością i dużą wrażliwością. Właścicielki gęstej cery z rozszerzonymi porami, skłonnej do przetłuszczania się, mogą śmiało sięgać po takie środki.

Najważniejsze, aby nie używać ich zbyt często. Proces oczyszczania raz lub dwa razy w tygodniu jest wystarczający.


Gommage

Jest to jedyna klasa produktów na tej liście, która nie zawiera ostrych cząstek ściernych. Oczyszczanie i złuszczanie w tym przypadku zachodzi dzięki reakcji chemicznej, w którą po nałożeniu na skórę wnikają aktywne składniki produktu.

Głównym składnikiem aktywnym w gommage są kwasy owocowe. To właśnie one zapewniają oczyszczenie porów i usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni skóry bez agresywnego złuszczania.

Takie produkty są idealne dla dziewczyn o szczególnie delikatnej i wrażliwej skórze, ponieważ delikatnie i z wyczuciem wykonują swoje zadanie. Dodatkowe składniki gommage takie jak aloes, witamina E, magnez i inne łagodzą, odżywiają i nawilżają skórę.



Kolejną zasadniczą różnicą gommage jest sposób aplikacji. W odróżnieniu od peelingów i scrubów, stosuje się go na czystą i suchą skórę. Po kilku minutach produkt usuwa się ruchami rolującymi. I dopiero wtedy ściera się go wacikiem zanurzonym w lotionie lub zmywa letnią wodą.
Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, który produkt jest najlepszy

i jak go wybrać

. Peeling, peeling, gommage - każdy z nich skutecznie radzi sobie z zadaniem. Wybór zależy przede wszystkim od rodzaju skóry i indywidualnych preferencji.



Zacznij od uwzględnienia swojego rodzaju skóry:






















































































  1. W przypadku skóry tłustej i gęstej możesz spokojnie stosować peelingi i sc

ruby.

























































































    1. Skóra normalna i mieszana będzie Ci wdzięczna za oczyszczanie delikatnymi peelingami zawierającymi cząsteczki polimerowe zamiast ściernych.

























































































    1. Dla szczególnie wrażliwej, delikatnej i suchej skóry najlepiej wybrać gommage lub peeling.

























































































    1. Przed
















































































































































































    użyciem produktu należy sprawdzić jego indywidualną tolerancję, nakładając niewielką ilość na przedramię. Jeśli po 15 minutach nie zauważysz podrażnienia ani zaczerwienienia, możesz bezpiecznie stosować produkt na dowolną część ciała.

    Nie zapominaj, że produkty złuszczające nie powinny być stosowane częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu, a zalecenia na opakowaniu powinny być ściśle przestrzegane.


    Teraz już wiesz, czym różnią się peelingi, scruby i gommage, jak działają te produkty i jakie są specyfiki ich stosowania. Mamy nadzieję, że na podstawie przedstawionego materiału, bez problemu wybierzecie Państwo odpowiedni produkt. W razie jakichkolwiek wątpliwości koniecznie zgłoś się do swojej kosmetyczki po poradę, specjalista pomoże Ci dobrać odpowiedni produkt, w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby.

    Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
    • Czytaj także
    • Komentarze