Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

To jest oficjalne: Członkostwo na zabiegi kosmetyczne to nowe członkostwo w siłowni

W dzisiejszych czasach w ramach subskrypcji można dostać niemal wszystko - od tamponów i zajęć treningowych po produkty kosmetyczne i środki antykoncepcyjne. Wiele firm zajmujących się pielęgnacją skóry od dziesięcioleci działa w oparciu o modele subskrypcyjne - wiem, że nie jestem jedyną osobą, która błagała mamę, aby zamówiła Proactiv po obejrzeniu reklam w latach dziewięćdziesiątych - dlaczego więc zabiegi na twarz miałyby być inne? To jest właśnie pomysł na nowe spa, które mają nadzieję, że uda im się zdestygmatyzować profesjonalny zabieg na twarz poprzez miesięczne pakiety członkowskie.

Wiele z nich działa podobnie do innych modeli usług subskrypcyjnych, takich jak ClassPass: Opłata członkowska (zazwyczaj po obniżonej stawce w stosunku do tego, co kosztowałaby pojedyncza sesja) pozwoli Ci uzyskać X ilość spersonalizowanych profesjonalnych zabiegów na twarz w miesiącu. Na szczęście dla konsumentów, ogólnym celem jest dostępność. Podczas gdy typowa pielęgnacja twarzy w spa może kosztować sto dolarów lub więcej, zapisanie się do programu członkowskiego oznacza, że będziesz korzystać z zabiegów za ułamek tej kwoty.

"Większość profesjonalnych zabiegów na twarz jest kosztowna, czasochłonna i, szczerze mówiąc, onieśmielająca" - mówi Jennifer Worley, dyrektor zarządzający i współzałożycielka firmy Face HausSieć salonów z siedzibą w południowej Kalifornii, która oferuje "zabiegi kosmetyczne na poziomie spa bez zbędnego zamieszania", ma obecnie osiem lokalizacji w całym kraju. "Naszym celem jest przełamywanie murów - zarówno w sensie fizycznym, jak i metaforycznym - aby zapewnić wszystkim dostęp do pielęgnacji skóry, która jest tak samo przystępna i dostępna, jak i przystępna cenowo".

Aby to osiągnąć, Worley zatrudnił ulubionego dermatologa gwiazd Harolda Lancera , który pomógł ułożyć menu zabiegów na twarz i zatrudnił zespół doskonale wyszkolonych kosmetyczek (które są słodko nazywane "esthies"). Face Haus oferuje obecnie kilkanaście różnych "twarzy dla ludzi", jak je nazywają, począwszy od tlenowych twarzy dodających blasku, po ukierunkowane twarze przeciwtrądzikowe z ekstrakcjami (i, co warto zauważyć, różne dodatki, takie jak woskowanie ust lub zabiegi na szyję). Pojedynczy zabieg Haus Special będzie Cię kosztował 65$, Face Haus oferuje również miesięczną subskrypcję w wysokości 59$ za miesiąc (która obejmuje jeden zabieg i podobno kilka innych korzyści dla wtajemniczonych).

Dla tych, którzy są zainteresowani subskrypcjami na twarz, Face Haus, oczywiście, nie jest jedyną opcją. W rzeczywistości jest od niej daleki - butiki i sieciowe salony odnowy biologicznej oferujące subskrypcję na zabiegi na twarz pojawiają się na lewo i prawo w całym kraju. Jest Heydaysieć, która szczyci się tym, że oferuje bardziej dopasowane podejście do twarzy ze szczegółową analizą skóry na początku każdego spotkania; oferuje 50-minutowy abonament na twarz za 89 dolarów miesięcznie (marka szybko się rozwija i właśnie otworzyła swoją dziewiątą lokalizację poprzez nową placówkę w Philly).

Następnie jest Face Gym, przeszczep z Wielkiej Brytanii, który przeniósł się do Stanów Zjednoczonych w zeszłym roku, otwierając swoją pierwszą amerykańską lokalizację w Nowym Jorku. Chociaż technicznie rzecz biorąc nadal twarz, Face Gym koncentruje się bardziej na tym, co oni nazywają treningiem twarzy, który może obejmować głębokie rozciąganie, uwalnianie napięcia i masaż limfatyczny (i wahają się w cenie od 70 do 340 dolarów). Skin Laundry, który pochodzi z Los Angeles, ale teraz ma lokalizacje w Nowym Jorku, na Florydzie, w Arizonie, Wielkiej Brytanii i Hong Kongu, oferuje laser i światło twarzy; dwa w miesiącu za 130 dolarów, jeśli dołączysz do Laundry Club. Glowbar NYC, położony w Tribeca, utrzymuje menu proste z jedną stałą cenę, która obejmuje 30-minutowy zabieg ukierunkowany twarzy za 55 dolarów miesięcznie. W Glowbar można również rezerwować zabiegi u tego samego kosmetyczki co miesiąc, co pozwala na nawiązanie stałej relacji z profesjonalistą, który naprawdę zna Twoją skórę.

Tak zabawne i niedrogie, jak te opcje mogą być, to wszystko rodzi pytanie: Czy to naprawdę konieczne, a nawet dobre dla Twojej skóry, aby uzyskać twarz każdego miesiąca? Może się to wydawać przesadą, ale jeśli zapytasz o to każdego estetyka, redaktora działu urody czy eksperta w dziedzinie pielęgnacji skóry, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak.

"Aby uzyskać najlepsze rezultaty, klientki powinny raz w miesiącu udać się do profesjonalisty" - mówi Rachel Liverman, współzałożycielka Glowbar. "Podobnie jak w każdym innym obszarze, w którym chcesz zobaczyć wyniki - jak trening - musisz chodzić regularnie".

Aby zobaczyć najlepsze rezultaty, klienci muszą spotykać się z profesjonalistą raz w miesiącu.

Oprócz konsekwencji, które wszyscy możemy zgodzić się jest dość ważne we wszystkich aspektach życia, korzyści z miesięcznego członkostwa twarzy również mają do czynienia z cyklem skóry. "Produkcja i wymiana komórek skóry spowalnia się wraz z wiekiem" - mówi Worley. "Przeciętny dorosły człowiek potrzebuje około 28 dni na wymianę komórek - z wiekiem jest to coraz dłuższe - a rezultaty kumulują się. To właśnie zmotywowało nas do stworzenia usługi, na którą ludzie mogą sobie pozwolić co miesiąc, ponieważ właśnie wtedy zachodzą prawdziwe, długoterminowe zmiany."

Kolejną granicą, jeśli o to pytasz, są modele oparte na subskrypcji dla innych zabiegów kosmetycznych. Ever/BodySalon, który został otwarty w Nowym Jorku kilka tygodni temu, już zapoczątkował ten trend. Oprócz zaawansowanych technologicznie zabiegów na twarz, Ever/Body oferuje również miesięczną subskrypcję na zabiegi iniekcyjne (jak Botox i wypełniacze), zabiegi modelujące sylwetkę (jak Emsculpt), depilację laserową, a nawet PRP.

"Nasi klienci odżywiają się organicznie, medytują i chodzą na butikowe zajęcia fitness" - wyjaśnia Kate Twist, dyrektor generalny Ever/Body. "Usługi te są kolejnym sposobem, w jaki nasi klienci dbają o swój wygląd i samopoczucie. A nasi klienci oczekują więcej od swoich doświadczeń z usługami; chcą, aby były one szybsze, bardziej intuicyjne i spersonalizowane."

"Klienci oczekują więcej od swoich doświadczeń z usługami; chcą, aby było to szybsze, bardziej intuicyjne i spersonalizowane".

Kolejna ekscytująca wiadomość na froncie dbania o siebie: Zarówno Face Haus, jak i Glowbar szacują, że jedną trzecią ich klientów stanowią obecnie mężczyźni. "Zróżnicowana społeczność Face Haus w każdym dniu jest dowodem na to, że zapotrzebowanie na tak integracyjną i dostępną pielęgnację skóry jest na wyciągnięcie ręki" - mówi Worley. Worley ma nadzieję, że "oferując usługi tradycyjnie zarezerwowane dla osób dysponujących czasem i pieniędzmi, a następnie przekształcając je w coś dostępnego i przystępnego cenowo", da wszystkim - bez względu na wiek, status społeczno-ekonomiczny, pochodzenie etniczne czy płeć - "dostęp do wspaniałej, zdrowej pielęgnacji skóry". A tak naprawdę, jakie są tego minusy?