Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

5 najbardziej niezwykłych trendów fryzjerskich wszech czasów

5 najbardziej niezwykłych trendów fryzjerskich w historii

Beauty Ideas / Pomysły na fryzury W dzisiejszych czasach produkty do pielęgnacji włosów nie są niczym niezwykłym. Ale nawet przed pojawieniem się elektryczności, kobiety używały niesamowitych rzeczy, aby dbać o swoje włosy i je upiększać. Opowiemy Ci o niektórych z najbardziej niesamowitych produktów w historii.

1.

Farba do

włosówPrzez wiele lat kobiety używały ekstraktów z różnych roślin do tworzenia farb do włosów (tylko bogate kobiety mogły sobie na to pozwolić). Oczywiście były też inne niezwykłe składniki. Złoty pył był używany przez bogate Rzymianki, aby uzyskać połysk jak bogowie, a złoty lakier pojawił się w okresie renesansu, w tym samym okresie, w którym wprowadzono białe wino. Niestety, wiele metod rozjaśniania włosów zawierało toksyczne składniki: chlor, kwas siarkowy, mocz, a nawet ptasie odchody. Wszystko to miało negatywny wpływ na zdrowie i wzrost włosów.

Winogrona były używane do przyciemniania włosów. Niektóre kobiety pokrywały siwe włosy pijawkami, które moczono w ciemnym winie przez 60 dni. Współcześni królowej Izabeli I używali kminku, szafranu i innych drogich przypraw, aby uzyskać taki sam czerwony kolor włosów jak królowa.Ponadto, już za panowania Marii Antoniny, kobiety aktywnie farbowały włosy na różowo, niebiesko, fioletowo... Wszystkie te kolory były nakładane codziennie w wannie poprzez rozpylanie. Oprócz konieczności ciągłego utrzymywania odcienia peruki, szlachcice nieustannie próbowali rozjaśnić swoje włosy. Ponadto niebieskie, różowe, fioletowe i żółte odcienie miały wspaniały zapach dzięki ekstraktom z lawendy, kwiatu pomarańczy i irysa. Popularność tych kolorów nieco spadła w okresie rozkwitu panowania Marii Antoniny. Brytyjski parlament wydał ustawę, która wymagała od mieszczan płacenia podatków za zakup tych barwników.

2. Urządzenia do stylizacjiJuż w średniowieczu szlachta używała gorących urządzeń do zmiany tekstury włosów. Wiadomo, że Kleopatra nosiła co najmniej 3 fryzury z potarganymi włosami. Stały się one symbolem jej bogactwa, władzy i swobodnego stylu życia.

Grzebienie podgrzewane na otwartym ogniu były używane już w czasach starożytnych. Starożytne spinki do włosów i pęsety znaleziono w egipskich grobowcach. Grecy używali metalowego pręta z nacięciem, podczas gdy Asyryjczycy używali podobnego narzędzia do zwijania brody. Narzędzia te, które były używane do 1900 roku, były niebezpieczne i powodowały, że włosy były suche i łamliwe. Oczywiście, były też zalety! W końcu Kleopatra nigdy nie musiała się martwić o odłączenie prostownicy. Perfumowany tłuszcz zwierzęcy był również ważnym składnikiem wszystkich zabiegów na włosy. W starożytnej Afryce tłuszcz zwierzęcy mieszano z ochrą w celu uzyskania zapachu oraz z miodem w celu pielęgnacji warkoczy. W średniowiecznej Europie tłuszcz jaszczurki i odchody jaskółki mieszano w celu skutecznego i łatwego rozczesywania włosów.

3. Znaczenie objętościBrak finansów i możliwości niższej klasy zawsze sprzyjał szlachcie. W końcu niższa klasa nie mogła sobie pozwolić na pełną pielęgnację swojej urody. Biedne kobiety zapuszczały włosy, aby móc je obciąć i sprzedać na peruki przeznaczone dla bogatych dam i mężczyzn. Peruki były często wykonane z wełny, ale to produkty wykonane z prawdziwych włosów były uważane za wielki luksus. Egipcjanie zazwyczaj grzebali swoich rodaków z ich najlepszymi perukami, aby mogli je nosić w następnym życiu.

Nieco później, gdy choroba taka jak syfilis rozprzestrzeniła się w całej Europie, peruki stały się prawdziwą metodą kamuflażu. Wśród wielu innych objawów na ciele pojawiały się rany. Były one szczególnie widoczne na głowie. W XVIII wieku peruki były bardzo duże i wysokie. Nie było w nich jednak nic praktycznego: drzwi musiały być wyższe, peruki czasami się zapalały, brzydko pachniały i powodowały wrzody i owrzodzenia ze względu na swoją wagę. Ale szlachta nie przejmowała się tym zbytnio, ponieważ ważniejszy był dla niej luksusowy i elegancki wygląd.

4. Długość włosówSto lat później zamożne wiktoriańskie kobiety wyrażały swoją pozycję klasową długimi włosami. Dla wiktoriańskich kobiet długie włosy były synonimem kobiecości (im dłuższe włosy, tym lepiej). Jednak później, ze względu na praktyczność, włosy zostały skrócone. Seksowność i kobiecość włosów została pokonana przez praktyczność. W XX wieku regularne ścinanie włosów stało się symbolem bogactwa, a teraz kobiety z grubym portfelem wydają dużo pieniędzy na pielęgnację włosów.

5. Korzystanie z akcesoriówChociaż kształt i materiały używane do produkcji akcesoriów do włosów zmieniały się z biegiem czasu, były takie, które pozostały ulubionymi akcesoriami szlachty przez wieki. Mowa tu o koronach i tiarach. Starożytny Egipt nie mógł obejść się bez takiej biżuterii. Rzymianie zawsze ozdabiali koronę kwiatami. Jeśli mówimy o nowoczesności, Audrey Hepburn wprowadziła tiarę do mody po swojej pracy w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego".

Co jeszcze kobiety nosiły we włosach na przestrzeni dziejów? Jaki rodzaj biżuterii był preferowany? Kleopatra była znana z noszenia kości wypełnionych trucizną. Kobiety lubiły też nosić spinki, ozdobne aplikacje i wiele innych. Prawdopodobnie słyszałeś o języku wachlarza, ale język eleganckich włosów był równie wyrazisty i niezbędny. Gdy kobiety nie mogły wyrazić uczuć i intencji słowami, używały swoich fryzur jako znaków i symboli. Zamiłowanie do różnorodnych kształtów i zdobień było kamieniem milowym w historii mody i urody.

W dzisiejszych czasach lubimy eksperymentować z fryzurami i tworzyć różne kształty i style, podobnie jak kobiety w minionych stuleciach. Oczywiście teraz nie możemy stosować metod, które kobiety stosowały w czasach starożytnych. Dlatego mamy dlaCiebie 15 niezwykłych fryzur na sezon wiosna-lato 2019! Wszystko dla stylowych, podejmujących ryzyko kobiet!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze