Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

9 sekretów idealnej bazy pod makijaż: baza pod makijaż bez smug i grudek

9 sekretów idealnego podkładu pod makijaż: bez smug i grudek

Pomysły na urodę / Pomysły na makijaż

Często podkłady, korektory, pudry i inne produkty źle wyglądają na skórze. Rolują się, kruszą i dodatkowo podkreślają zmarszczki. Przeanalizowaliśmy porady stylistów i stworzyliśmy listę zasad, które pozwolą Ci stworzyć gładki i schludny makijaż z równomierną bazą.

1. Jakość

kosmetyków Jednym z problemów podczas wykonywania makijażu może być jakość kosmetyków. Wybieraj tylko sprawdzone produkty od dobrych producentów. Upewnij się, że kosmetyki nie są przeterminowane. Zwróć też uwagę na warunki przechowywania. Produkty wysokiej jakości zawsze mają instrukcję obsługi, która dokładnie wskazuje, jak przechowywać kosmetyki. Będzie tam stał niezbędny reżim temperaturowy (w zbyt niskich lub wysokich temperaturach zmienia się tekstura środków). Ponadto konieczne jest staranne zamykanie butelek i tubek, aby zapobiec przedostawaniu się powietrza i brudu do środka. Nie należy również zapominać, że kosmetyki nie powinny być przechowywane w pobliżu okien, ponieważ pod otwartymi promieniami słońca środki mogą się zepsuć.


2. Usuwanie martwych

komórek skóry Przede wszystkim należy usunąć martwe komórki skóry. Są one często powodem, dla którego nawet wysokiej jakości produkty wyglądają źle: tworzą się kłaczki, grudki i smugi. Raz w tygodniu wykonuj zabiegi z peelingiem i szorowaniem, aby usunąć stare komórki. Umyj twarz bezpośrednio przed wykonaniem makijażu.


3. Nawilżaj skórę

Jeśli masz skórę mieszaną, być może zauważyłaś, że Twój podkład wygląda dobrze na niektórych częściach skóry, ale na innych wygląda, jakby się kruszył. To samo dzieje się w przypadku skóry suchej. Aby uniknąć takich ekscesów, należy dokładnie nawilżać skórę za pomocą odżywczych kremów i olejków, które są dobierane indywidualnie. Olejek lub krem pod makijaż można nałożyć na 30 minut przed rozpoczęciem nakładania samego podkładu. Dzięki temu skóra będzie miała czas na nawilżenie.


4. Nałóż

podkład Nie zaniedbuj znaczenia podkładu i przestrzegaj zasad jego nakładania. Nie nakładaj podkładu na twarz opuszkami palców. O wiele skuteczniejsze jest użycie gąbki kosmetycznej. Najpierw nałóż podkład na grzbiet dłoni i pozostaw go na minutę lub dwie. W ten sposób osiągnie on naturalną temperaturę ciała i lepiej się wchłonie. Nałóż podkład za pomocą gąbki, wykonując delikatne ruchy. Jeśli rozetrzesz makijaż palcami, będzie on wyglądał źle. Po pierwsze, na palcach może pojawić się pot. Po drugie, takie tarcie przyczynia się do powstawania grudek. Zdarza się to szczególnie często w przypadku kremów BB.


5.

Wskazane jest również, aby najpierw nałożyć

bazę

na grzbiet dłoni, aby się rozgrzała i stała się nieco bardziej płynna. Znacznie łatwiej jest nałożyć podkład i będzie on układał się bardziej równomiernie. Podkład można nakładać za pomocą gąbki lub pędzla. Jeśli wolisz używać dużego pędzla, nakładaj podkład delikatnymi ruchami. Nie zaleca się rozcierania podkładu okrężnymi ruchami, ponieważ spowoduje to powstanie smug. Większość stylistów zaleca używanie gąbki (beauty blender). Pozwoli ona nie tylko równomiernie rozprowadzić podkład, ale również usunąć jego nadmiar. Aby zakamuflować czarne oczy, czerwone naczynia krwionośne, a także obszary z pryszczami i piegami, spróbuj nałożyć produkt na gąbkę i tak, jakbyś toczył go po skórze.


6. Nakładanie

korektora W celu uzyskania równomiernego kolorytu skóry, niektóre kobiety nakładają korektor nie tylko na obszar problemowy, ale także wokół niego. Korektor należy nakładać tylko na obszary, które tego wymagają. Najlepiej zrobić to za pomocą cienkiego pędzelka. Nałóż odrobinę korektora na pędzel i zamaskuj punktowo wszystkie niezbędne obszary. Jeśli chcesz zakamuflować czarne oczy, nałóż cienką warstwę korektora, a następnie rozetrzyj go za pomocą gąbki. Ponownie, ruchy nie powinny być okrężne, nie liniowe, ale wbijające się.


7.

Aby makijaż wyglądał dobrze przez cały dzień, nałóż na podkład

spray

utrwalający. Nie trzeba nakładać zbyt dużej ilości sprayu, twarz nie powinna być mokra. Jeśli skóra nadal się błyszczy, oznacza to, że spray nie został wchłonięty. Gdy połysk zniknie, możesz nałożyć puder.


8. Nakładanie pud

ru W ostatnich czasach kobiety nie używają pudru tak często, jak w dawnych czasach. Często puder jest powodem, dla którego tekstura twarzy wygląda źle. Puder dodaje dodatkową warstwę, a wiele warstw makijażu sprawia, że tekstura wygląda na zagraconą, nierówną, a puder może się kruszyć lub zlepiać. Nakładaj cienką warstwę pudru tylko tam, gdzie jest to naprawdę potrzebne. Jeśli pudrujesz całą twarz, pory będą się zatykać, puder zacznie się rolować, a skóra może zacząć aktywnie wytwarzać tłuszcz i pot, które pojawią się jako krople na nosie, policzkach i czole. Lepiej jest nakładać puder nie gąbką, ale dużym pędzlem. Ruchy są miękkie, styczne, bez kolistych i liniowych pociągnięć. W przeciwnym razie tarcie przesunie wszystkie poprzednie warstwy kosmetyków, tworząc rozwody.


9. Nakładanie bronzera lub rozświetlacza

Inne kosmetyki nakłada się według tych samych zasad.
1) Kolejne kosmetyki nakładamy po 5-10 minutach, pozwalając poprzedniej warstwie nieco się wchłonąć.
2) Nakładaj niewielką ilość produktu w jednej warstwie. Kilka warstw zepsuje teksturę.
3) Nakładaj produkt za pomocą gąbki lub pędzla.
4) Nakładaj produkt tylko na wybrane obszary.
5) Stosuj miękkie, zdecydowane ruchy.Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak stworzyć idealny makijaż? Zapoznaj się z błędami popełnianymi podczas nakładania podkładu. Nie zapominajmy, że letni wizerunek ma swoje osobliwości, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki dotyczące makijażu plażowego.

Pamiętaj, że jakościowy i dokładny makijaż (składający się z kilku etapów) nie toleruje pośpiechu. Jeśli nie masz czasu czekać, aż warstwy się wchłoną, pomiń wszystkie kroki na rzecz bardziej naturalnego makijażu.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze