Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

Dlaczego zrobienie testu osobowości było jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem

Nigdy nie sądziłam, że powiem, że test osobowości zmienił moje życie, ale patrząc wstecz, żałuję, że nie zrobiłam go wcześniej.

Obecnie mam około dwudziestu lat. Do czasu ukończenia studiów nigdy nie zastanawiałam się nad tym, kim jestem i dlaczego zachowuję się tak, a nie inaczej. Ale z wiekiem zdałam sobie sprawę, że wielu ludzi tak naprawdę mnie nie "rozumie". Straciłam rachubę, ile razy mówiono mi, że jestem aspołeczna lub pytano mnie, dlaczego jestem "taka cicha". Zaskakuje mnie to, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie miałem pojęcia, że tak mnie postrzegają.

Widzisz, w pracy nie jestem osobą, która przechadza się na drugą stronę biura i niepotrzebnie nawiązuje rozmowę z kolegą. Niektórzy myślą, że to dlatego, że jestem nieśmiała lub (co najgorsze) ignorantka, ale przyjaciele, którzy mnie dobrze znają, powiedzą Ci, że to nie może być dalsze od prawdy. Faktem jest, że nienawidzę small talk. Nie widzę w tym sensu i szczerze mówiąc nie mam w tym żadnego interesu.

W ciągu ostatnich kilku lat wiele osób zadawało mi pytania na temat tego, w jaki sposób postrzegają mnie inni. Każdy komentarz podkopywał moją pewność siebie jeszcze bardziej. Mówiono mi: 'Wydajesz się ignorancka i niegrzeczna'. 'Dlaczego jesteś taka cicha? Jesteś nieśmiała?" pytają ludzie. To tak, jakbyś myślała, że jesteś lepsza od innych.

Te słowa bolały. Jeśli chodzi o mnie, to zawsze starałam się z każdym i z pewnością nie marzyłabym o tym, żeby być dla kogoś celowo nieuprzejmą. Nie minęło wiele czasu, a ciągłe osądy innych sprawiały, że czułam się niepewnie i niespokojnie. Zaczęłam się zastanawiać, czy coś jest ze mną nie tak.

Weszłam na stronę internetową i zrobiłam test osobowości. Chciałam wiedzieć, dlaczego czuję się tak niezrozumiana.

Test trwał 15 minut, a na ekranie wyświetliły się litery "INFJ". W tym momencie nie miałem pojęcia, co oznacza ten skrót, więc kontynuowałem czytanie. To było otwierające oczy. Wszystko nagle nabrało sensu.

Nie czuję się już jak outsider

Szybko dowiedziałem się, że INFJ są głęboko niezrozumiani. To całkowicie odzwierciedlało moje uczucia.

Uważa się, że typ osobowości INFJ jest najrzadszym z nich wszystkich, stanowiąc zaledwie 2% populacji. Z całego serca wierzę, że gdybym nie zrobił tego testu, mógłbym przejść przez większość mojego dorosłego życia czując się jak jakiś kosmita. Ale teraz, kiedy rozumiem, dlaczego ludzie mnie nie "rozumieją", nie dotyka mnie to już tak, jak kiedyś. Pogodziłem się z tym i nie czuję już presji, by zachowywać się w określony sposób, by czuć się akceptowanym przez innych.

Dowiedziałem się, dlaczego czasami wprawiam ludzi w zakłopotanie

Teraz rozumiem, dlaczego w niektóre dni czuję się bardziej towarzyski niż w inne. Wyczytałem, że jako INFJ jestem technicznie rzecz biorąc "Introwertycznym Ekstrawertykiem". Dzieje się tak dlatego, że chociaż dominującą funkcją INFJ jest Introwertyczna Intuicja (Ni), naszą drugorzędną funkcją jest Ekstrawertyczne Uczucie (Fe), które grawituje nas w kierunku innych. Na przykład, czasami czuję się zdynamizowany przez obecność innych, a innym razem czuję, że muszę być sam, aby naładować moje społeczne baterie.

Rozumiem, dlaczego jest to często frustrujące dla innych typów osobowości, ponieważ INFJ mogą wydawać się działać inaczej z dnia na dzień.

To trzyma mnie na ziemi

Zawsze byłem marzycielem. Idealizuję sytuacje i szukam perfekcji we wszystkim. W przeszłości sprawiało to, że czułam się niespełniona i niezadowolona w wielu obszarach mojego życia. Teraz wiem, że jest to silna cecha osobowości typu INFJ. Nie jest to łatwe, ale uczę się kontrolować to i utrzymywać się na ziemi tak bardzo, jak tylko mogę. Zawsze będę marzycielem, ale wiem jak wrócić do rzeczywistości, kiedy jest taka potrzeba.

Lepiej rozumiem swoje związki

Ostatnio mój chłopak od czterech lat zrobił ten sam test osobowości i dowiedział się, że jest INFP. To było interesujące odkrycie, ponieważ nie tylko oboje jesteśmy introwertykami, ale okazuje się, że INFJ i INFP często tworzą świetnych romantycznych partnerów. Dzieje się tak dlatego, że w parze, INFJ i INFP wyrażają części siebie, z którymi druga osoba silnie się identyfikuje, dając poczucie, że czują się bardzo dobrze rozumiani i zestrojeni ze sobą.

Znajomość naszych typów osobowości nie poprawiła naszego związku, ale zdecydowanie czuję, że oboje rozumiemy, dlaczego tworzymy tak silną parę.

Potrafię wykorzystać swoje mocne strony i pracować nad słabościami

Kiedy czytałem profil osobowości INFJ, znalazłem część dotyczącą mocnych i słabych stron, która była szczególnie interesująca, ponieważ naprawdę do mnie przemawiała. Wśród niektórych słabości INFJ są perfekcjonizm i bycie niezwykle prywatnymi ludźmi. To do mnie przemówiło, ponieważ są to rzeczy, z którymi zmagam się regularnie.

Nauka o moich słabościach oznacza, że mogę nad nimi pracować. Na przykład, staram się wyznaczać sobie realistyczne cele, zamiast ciągle dążyć do perfekcji.

Pomogło mi to w podjęciu decyzji o wyborze przyszłej ścieżki kariery

Gdybym w wieku 17 lat wiedział, że jestem INFJ, nigdy nie podjąłbym pracy w sprzedaży. Śmieszy mnie ta myśl, ponieważ jest ona wymieniona jako jedna z tych ścieżek kariery, których INFJ powinni unikać. Od czasu przeprowadzenia testu osobowości sześć lat później (i nadal pracuję w sprzedaży), teraz rozumiem, dlaczego praca w sprzedaży nigdy nie była dla mnie odpowiednia. Nie chodzi o to, że jestem w tym kiepska, ale kiedy czuję się szczególnie introwertyczna, może to być trudne.

W profilu osobowości przeczytałem również, że INFJ są kreatywnymi osobami i są dobrymi pisarzami. Dla mnie jest to świetne, ponieważ zawsze uwielbiałam pisać, jednak w przeszłości prokrastynacja mnie powstrzymywała. Na szczęście jestem w stanie wykorzystać moją nowo odkrytą wiedzę o sobie, aby realizować moją pasję do pisania, ponieważ jestem lepiej przygotowany do walki z przeszkodami, które nieuchronnie staną mi na drodze.

Można śmiało powiedzieć, że od czasu poznania mojego typu osobowości czuję, że dokonałam wielu odkryć. Było to co najmniej wyzwalające i polecam zrobienie testu osobowości każdemu, kto jeszcze tego nie zrobił (zwłaszcza jeśli czujesz się niezrozumiany). Pomogło mi to udoskonalić siebie i podejmować decyzje, których wcześniej nie czułabym się komfortowo.

Sprawdź również: https://styl.fm/newsy/369519.powstal-kalkulator-kolejki-szczepionkowej-covid-19-oszacuje-kiedy-mozesz-liczyc-na-zaszczepienie