Najnowsze artykuły

Schudnij: 8 przepisów na niskokaloryczne...

Schudnij pysznie: 8 przepisów na niskokaloryczne desery Pomysły na urodę / Dieta i odżywianie Przygotowujesz się do lata? My też!...

Czytaj Więcej
Z jakimi butami nosić jeansowe...
2 października 2023
Salon piękności w domu: 25...
1 października 2023
22 modne modele sukienek...
22 września 2023

Średnia wieku "najpiękniejszych" kobiet na świecie jest coraz wyższa

Zanim porozmawiamy o "najpiękniejszych" ludziach na świecie, wyjaśnijmy sobie coś: piękno jest całkowicie subiektywne i w żaden sposób, w żadnym kształcie, ani formie nie jest spójne. W rzeczywistości, nie istnieje nawet fizyczna definicja piękna. Jest to zmienna cecha, która jest unikalna dla każdej osoby, która ją posiada. I każdy ją ma, nawet jeśli społeczeństwo jako całość czasami próbuje nas przekonać, że jest inaczej.

Fajnie, teraz, gdy to jest już poza drogą, możemy kontynuować. Według Primy, nowe badania opublikowane w Journal of the American Medical Association mówią, że jako społeczeństwo, nasze wyobrażenia i standardy piękna mogą ewoluować na lepsze, szczególnie w odniesieniu do wieku. Średni wiek "najpiękniejszych" kobiet na świecie wynosi obecnie 38,9 lat. Mimo, że 39 lat wciąż uważane jest za młody wiek, liczba ta jest znacząca, gdy porównamy ją z tym, jaka była średnia wieku 25 lat temu: 33.2.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym nowym badaniu.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Boston University School of Medicine. Porównali oni 50 celebrytów, którzy znaleźli się na liście "Najpiękniejszych na świecie" People's 1990 z 127 celebrytami, którzy znaleźli się na liście z 2017 roku. Odkryli, że średnia wieku wzrosła powoli, ale znacząco.

Wyraźnie widać, że lista "Najpiękniejszych ludzi na świecie" jest wadliwa. Jak zauważyliśmy powyżej, nie ma jednego ideału piękna. Naukowcy szybko zwrócili na to uwagę, choć nadal korzystali z tej listy, powołując się na nią jako pomocne narzędzie w zrozumieniu społecznych standardów (jakkolwiek niedokładne by one nie były).

"Nie jest to jedynie aberracja współczesnej kultury, społeczna obsesja na punkcie piękna jest głęboko zakorzeniona w przeszłości, z uznaniem dla ludzkiej estetyki sięgającym wczesnej cywilizacji greckiej" - czytamy w raporcie. "Chociaż idee dotyczące piękna różnią się w zależności od osobistych preferencji i standardów kulturowych, w społeczeństwie w danym czasie, istnieje znaczna zgoda co do tego, co stanowi ludzkie piękno".

Wśród celebrytów, którzy znaleźli się na szczycie listy, znalazły się takie gwiazdy jak Julia Roberts, która ma 49 lat; Reese Witherspoon, która ma 41 lat; Alicia Keys, która ma 36 lat, Viola Davis, która ma 52 lata, a także Jennifer Lopez, która ma również 52 lata. Sprawdź: Jennifer Lopez naga - uwierzysz, że ma 52 lata?

Oprócz wzrostu średniej wieku celebrytów, zauważono również znaczny wzrost różnorodności. W 1990 roku, nie-białe gwiazdy stanowiły 24% wymienionych nazwisk. Teraz, w 2017 roku, nie-biali celebryci stanowią 40%.

"Klasyczne pojęcie piękna jest kwestią matematycznych koncepcji i zachowania określonych proporcji" - napisali autorzy badania. "Jednak wraz z pojawieniem się wysoce połączonego świata, który wystawił jednostki na wiele form piękna, wciąż staramy się zrozumieć, co piękno pociąga za sobą. Platforma mass mediów od lat wprowadza pewne kryteria dotyczące tego, co stanowi piękno. Analizując wydanie WMB magazynu People, stwierdziliśmy, że te standardy piękna ewoluują, ponieważ ludzie uczą się, jak łączyć wpływ mediów z kontaktem z nowymi kulturami i odmiennymi normami".

Widzimy to również w przemyśle kosmetycznym. Powoli, ale pewnie, marki tworzą produkty i kampanie reklamowe w celu rozszerzenia kreatywności i autoekspresji, zamiast wysyłać wiadomość o konformizmie lub standardowym pięknie. Całkowicie się z tym zgadzamy.